از کساني که ژله درست مي‌کنند، براي اين که ژله به ظرفشان نچسبد، کف ظرف را روغن مي‌مالند يا اين که ظرف ژله را بعد از بستن ژله در آب جوش قرار مي‌دهند...

چه کنيم که ژله و کيک به ظرف‌شان نچسبند؟ در ایرناک چه کنيم که ژله و کيک به ظرف‌شان نچسبند؟ در ایرناک  با اين کار يا ژله چرب مي‌شود يا اينکه با قرار دادن ناگهاني ظرف ژله در آب جوش، مقدار زيادي از آن ذوب مي‌شود. پس چه بايد کرد؟ راه‌حل، استفاده از فريزر است. ظرف يا قالب ژله را بشوييد که خيس شود و داخل فريزر قرار دهيد؛ به اين ترتيب، آبي که روي ديواره ظرف بوده، يخ مي‌زند. وقتي خواستيد ژله را داخل قالب بريزيد، ظرف را از فريزر بيرون بياوريد، ژله را بريزيد و قالب را داخل يخچال بگذاريد. آب خيس يخ‌زده، مانع چسبيدن ژله به ظرف مي‌شود و هنگام بيرون آوردن ژله از قالب، راحت از ديواره جدا مي‌شود. همين کار را براي قالب کيک نيز مي‌توان انجام داد؛ روغن را کف قالب کيک بماليد سپس آن را داخل فريزر قرار دهيد. وقتي که مايه کيک حاضر شد، قالب را از فريزر بيرون بياوريد، مايه را در آن بريزيد و آن را داخل فر قرار دهيد. در لحظات اول که مايه در فر مي‌خواهد به قالب بچسبد، روغن يخ‌زده مانع چسبندگي مي‌شود.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 2,540 بار
(0 رای)
چه کنيم که ژله و کيک به ظرف‌شان نچسبند؟5 out of 5
1 votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی