اصل شیرینی سولی به صورت مستطیل برش داده میشود و روی آن پودر پسته و پودر نارگیل پاشیده میشود ولی به هر روشی که دوست دارید هم میتونید برش بدید و تزیین کنید.

مواد لازم :

  • تخم مرغ :6 عدد
  • آرد سفید نرم : 2 لیوان
  • شکر : 1و نیم لیوان
  • بکینگ پودر : 1 قاشق مرباخوری
  • نمک میوه : 1 قاشق چایخوری
  • آب : 1/3 استکان
  • وانیل : کمی

طرز تهیه:

ابتدا تخم مرغ هارا به تنهایی زده تا کاملا سفید شود. برای کیک ها سعی کنید از تخم مرغ درشت استفاده کنید و به دمای محیط رسیده باشند.طرز تهیه شیرینی سولی ( کیک برشی) در ایرناک طرز تهیه شیرینی سولی ( کیک برشی) در ایرناک

وقتی خوب سفید شد شکر و وانیل را اضافه کرده و دوباره حسابی زده تا حجمش حداقل دو برابر شود و شکر کاملا در تخم مرغ حل شود و مایه ی سفید و لطیفی به دست بیاید.حالا آب را اضافه کرده و دوباره خوب با همزن میزنیم.

آرد و بکینگ پودر و نمک میوه را دوبار الک کرده و بار سوم داخل مواد اضافه کرده و در حد مخلوط شدن با همزن زده تا روی آن حباب ایجاد شود. کف قالب 25 در 35 را کاغذ روغنی انداخته و مایه را در قالب ریخته و روی آن را صاف میکنیم و در فر 180 درجه به مدت 30 تا 40 دقیقه(بسته به دمای فر تا زمانی که روی کیک رنگ بگیرد )قرار میدهیم.

کیک را وقتی ولرم شد در همان قالب روی آن نایلون کشیده و بعد از خنک شدن کامل دور آن را با چاقو جدا کرده و از قالب جدا کرده و از عرض به دو نیم تقسیم میکنیم. سطح روی کیک را در همان حالتی که هست در زیر قرار داده و روی آن یک لایه خامه میمالیم و با خامه صاف کن صاف میکنیم.

حالا کیک بعد رو روی لایه ی اول برمیگردانیم به صورتی که ته کیک به روی کیک برمیگردد و روی آن را مانند قبل خامه مالیده و کاملا صاف میکنیم. با خط کش تیزی خطهای برش رو ابتدا مشخص میکنیم و سپس با چاقوی اره ای برش میزنیم و به دلخواه تزیین میکنیم.

اصل شیرینی سولی به صورت مستطیل برش داده میشود و روی آن پودر پسته و پودر نارگیل پاشیده میشود ولی به هر روشی که دوست دارید میتونید برش بدید و تزیین کنید. بعد از خامه زدن در ظرف یا دیس در بسته به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار داده و بعد مورد استفاده قرار دهید.

برای خامه ی فرم گرفته ابتدا خامه را از روز قبل در یخچال گذاشته و وقتی شل شد با دور تند همزن زده تا سفت شود و فرم بگیرد.

منبع:جستجوگر ایرناک

بازدید : 124,486 بار
طرز تهیه شیرینی سولی ( کیک برشی)
4.5
out of
5
(
15
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی