این دسر خوشمزه، علاوه بر طعم و ظاهری مدهوش کننده، با طراحی بسیار عالی تزئین می‌شوند که می‌توان آن‌ها را دسرهایی باوقار و زیبا نامید.

مواد لازم:
  • وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
  • پودر کاکائو ((برای تهیه کیک کاکائویی و تیره رنگ شدن کیک )) ۱ قاشق مربا خوری
  • شکلات ، خامه ،پسته ، بستنی ، میوه ،شربت غلیظ و … برای تزئین بستنی ۴۰۰ الی ۴۵۰ گرم
  • تخم مرغ  ۵ عدد
  • شکر ۵ قاشق غذا خوری
  • آرد ۵ قاشق غذا خوری
طرز تهیه :

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک قبل از هر کاری فر را روشن کنید. چون نوع کیک اسفنجی است برای راحتر جدا شدن کیک ، کف سینی فر را کاغذ آغشته به روغن انداخته و روی آن آرد بپاشید.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک سفیده و زرده را با دقت از هم جدا کنید بهتر است که دانه دانه جدا کنید تا با هم مخلوط نشوند اگر زرده در داخل سفیده باقی بماند خوب پف نمیکند و کیک ،اسفنجی و پفکی نمی شود.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک سفیده را با همزن برقی ابتدا با دور کند و بعدبا دور تند آنقدر بزنید که پنبه ای شده و از همزن نریزد.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک شکر و وانیل و زرده تخم مرغ را هم با همزن خوب بزنید تا کشدار و به رنگ روشن در آید. زرده را روی سفیده بریزید و به آرامی مخلوط کنید تا پف آن نخوابد . ( زیاد هم نزنید )

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک آرد الک شده را در دو الی سه مرتبه اضافه و باز هم به آرامی هم بزنید . مایه را روی کاغذ روغنی به شکل مستطیل و به ضخامت یک سانتی متر پهن کنید.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک سینی را روی پنجره وسط فر با حرارت ۱۸۰c وبه مدت ۳۰ دقیقه بگذارید. ( بهتر است که در دقایق آخر از پشت شیشه فر نگاهی به کیک انداخته و کیک را بررسی کنید ممکن است ضخامت کیک این زمان پخت داده شده را تغییر دهد و برای پخت نیاز به مدت زمان کمتر یا بیشتری داشته باشد.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک سینی را از فر درآورده و برای اینکه دستتان نسوزد روی یک حوله مرطوب همراه با کاغذ رول کنید و در حین رول کردن کاغذ را جدا کنید و با همان کاغذ در اطراف رول در یخچال بگذارید تا زمانی که سرد شود.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک کیک را از یخچال در آورده و روی کیک یک لایه بستنی بریزید . کیک و بستنی را با هم رول کرده و در فریزر بگذارید . آخرین مرحله تزئین کیک است .

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک با استفاده از یک لایه بستنی از نوع و رنگی غیر از بستنی که داخل رول است سطح رول را بپوشانید و یا با شکلات آب کرده یا خامه و یا هر نوع تزئینی که دوست دارید و رول را زیبا تزئین کنید.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک هنگام برش بهتر است کارد را با آب خیس کنید و ابتدا دوسر رول را که کمی نا منظم است برش داده و نوش جان کنید و سپس رول را به قطعات یکسان برش دهید.

طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک طرز تهیه رولت کیک بستنی-ایرناک نوش جان

منبع:جستجوگر ایرناک

(1 رای)
بازدید : 1095 بار
طرز تهیه رولت کیک بستنی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی