این کیک بسیار مقوی و دارای ارزش غذایی زیادی میباشد.بنابراین خوردن آن به طور خاص به بچه ها توصیه میشود.

مواد لازم:
  • سفیده تخم‌مرغ 5 عدد
  • شیره خرما1 پیمانه
  • زرده تخم مرغ 3عدد
  • پودر دارچین  و پودر رازیانه به میزان لازم
  • ارده1پیمانه سر پر ماست1پیمانه
  • آرد2 پیمانه
  • بیکینگ پودر 3 ق چ
طرز تهیه:

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک پنج تا سفيده تخم مرغ را با همزن ميزنيم تا كاملا سفيد و برفي بشه.

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک شيره خرما را ميذاريم رو حرارت تا وقتي شروع كنه به جوشيدن وبعد در حاليكه سفيده ها رو هم ميزنيم شيره جوشان را اضافه ميكنيم و اونقدر ميزنيم تا كاملا سفت بشه.

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک زردها را با كمي پودردارچين و پودررازيانه هم ميزنيم سپس ارده را اضافه ميكنيم و باز هم ميزنيم ، سپس ماست ميريزيم.

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک آرد را با بكينگ پودر سه بار الك و همراه با سفيده به تناوب در چند مرحله به زرده ها اضافه ميكنيم ، يعني مقداري آرد سپس كمي سفيده و دوباره آرد و بعدش سفيده تا وقتي كه تموم بشن ، وخيلي آروم با ليسك فولد ميكنيم تا سفيده حالت پفكي شو از دست نده.

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک مايه اين كيك كمي سفته ، كف قالب بيست و دو سانتی  را چرب كرده و مايه را درون آن ميريزيم و ميذاريم تو فرداغ ١٨٠ درجه بمدت ٤٥ دقيقه ، بعد از پختن و خنك شدن روش تركيب شيره خرما و ارده ميريزيم و كمي هم كنجد بوداده ميپاشيم.

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک نوش جان         

طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک طرز تهیه كيك شيره خرما ارده-ایرناک منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 987 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی