نان خامه ای از پرطرفدارترین شیرینی های ایرانی است که در مراسم مختلف از آن استفاده میشود با کمی خلاقیت و حوصله میتوانید این شیرینی را در منزل تهیه و با چای یا قهوه سرو نمایید.

طرز تهیه نان خامه ای

طرز تهیه نون خامه ای

مواد لازم
  • آرد سفید قنادی (آرد سه صفر)
  • شکر یک قاشق غذاخوری
  • روغن جامد یا کره ۳۰۰گرم
  • تخم مرغ ۴ عدد
  • نمک به مقدار لازم
  • بکینگ پودر و وانیل نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک  

مراحل پخت نان خامه ای لذیذ :

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۱ ) ابتدا یک پیمانه آرد سفید قنادی (آرد سه صفر) را الک کرده و کنار میگذاریم.

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۲ ) داخل قابلمه یک پیمانه آب و به اندازه نوک انگشت نمک، یک قاشق غذاخوری شکر را با یک سوم پیمانه (۱۰۰گرم) روغن جامد یا کره اضافه میکنیم و بعد از قاطی کردن روی حرارت میگذاریم. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۳ ) وقتی مواد شروع به حباب زدن نمود آرد را همراه نصف قاشق چای خوری بکینگ پودر سریع و یکجا اضافه میکنیم و با قاشق چوبی مرتب هم میزنیم تا آرد با مواد کاملا ترکیب شود. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک نکته : توجه کنید حتما قاشقی که برای هم زدن مواد استفاده میکنید باید چوبی باشد.

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۴) بعد از آنکه خمیر کاملا یکدست و وسط ظرف جمع شد به مدت ۵ دقیقه برروی حرارت کم گذاشته و مرتب هم میزنیم. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۵) در ادامه حرارت را خاموش کرده و صبر میکنیم خمیر خنک شود. دقت نمایید نباید کاملا خمیر سرد شود فقط از داغی بیافتد.

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۶) در این مرحله فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن میکنیم و داخل سینی فر کاغذ روغنی میگذاریم. اگر از توستر استفاده میکنید دما را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۷) مقداری خمیر خنک شده را داخل کاسه بزرگی میگذاریم و ۴عدد تخم مرغ را دانه دانه به خمیر اضافه میکنیم و با همزن خوب مخلوط میکنیم.

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۸) سپس وانیل را اضافه میکنیم و دوباره خوب هم میزنیم تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۹) خمیر باید چسبنده و براق باشد، خمیر را داخل قیف ریخته و با هر ماسوره ای که تمایل دارید، به آن شکل داده، داخل سینی و روی کاغذروغنی با فاصله بگذارید. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۱۰) سینی را داخل فر قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه تا زمانی که نان ها پف کنند و طلایی شوند صبر میکنیم. 

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۱۱) سپس حرارت را ۱۰ درجه کم کرده و اجازه دهید نان خامه ای به مدت ۱۰ دقیقه مغز پخته و خوشرنگ شود.

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۱۲) سینی را از فر خارج کرده، با نوک چاقو نان ها را سوراخ کرده تا بخار داخل آن خارج شود و نان خامه ای خمیری نشود.

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک ۱۳) وقتی نان ها کاملا خنک شد، داخلشان را با خامه قنادی که از قبل فرم گرفته بود و داخل قیف ریخته پر میکنیم.

طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی-ایرناک نان خامه ای آماده است.

طرز تهیه نون خامه ای

(1 رای)
بازدید : 106 بار
طرز تهیه نان خامه ای به روش قنادی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی