کیک آلبالو خوشمزه و شیک و مجلسی در ادامه روش و دستور تهیه کیک آلبالو را آموزش خواهیم داد.

مواد لازم
  • تخم مرغ 3 عدد
  • آرد 1 و نیم لیوان
  • آلبالو 200 گرم
  • ماست شیرین نصف لیوان
  • شکر یک لیوان
  • روغن نصف لیوان
  • وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
  • بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک  

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک کیک آلبالو را می توانید هم به صورت گرم میل کنید و هم سرد که در هر دو صورت بسیار خوشمزه می باشد

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک  

طرز تهیه

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و آنها را در ظرفی جداگانه میریزیم.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک سفیده تخم مرغ ها را با هم زن برقی آنقدر هم میزنیم تا کاملا پف کند و صاف و یکدست شود.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک زرده های تخم مرغ و وانیل را نیز خوب با هم مخلوط میکنیم تا مایه کرم رنگ شود.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک سپس روغن و شکر را به آن اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک ماست را نیز به مخلوط زرده ها و شکر اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک سفیده تخم مرغ ها را به مخلوط زرده تخم مرغ ها اضافه میکنیم و هم می زنیم.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک می توانید آلبالو ها را با کمی آب و شکر پخته و بعد در داخل مایه کیک آلبالو قرار دهید.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک آرد و بکینگ پودر را حتما 3 مرتبه الک میکینم و آرام آرام به مایه کیک اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا آرد گلوله نشود.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتی گراد روشن میکنیم تا گرم شود.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک نصفی از مایه را در قالب چرب شده می ریزیم و آلبالو های را که بدون هسته هستند روی مایع کیک آلبالو می چینیم.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک سپس مابقی مایه را در قالب می ریزیم آن رابه مدت 45 دقیقه درون فر میگذاریم تا پخته شود

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک برای اطمینان از پخت کیک خلال دندان وارد کرده اگر چیزی نچسبیده بود کیک آماده است.

طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک طرز تهیه کیک آلبالو-ایرناک اگر تمایل داشته باشید می توانید آلبالو را با کمی شکر بپزید و بعد به مایه کیک اضافه کنید.

(0 رای)
بازدید : 226 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی