آش لخشک یکی از آش های سنتی مردم خراسانه.این آش خوشمزه از رشته های پهن و نازکی به نام لخشک که عموما به صورت دستی تهیه میشه درست میشه. به آش لخشک، لخشه یا لاخشه هم میگن.

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

آش لخشک یکی از آش های محلی خراسان به حساب می آید . عده ای زادگاه واقعی آن را مشهد و عده ای نیز زادگاه آن را گناباد معرفی می کنند. رشته این آش با آش رشته متفاوت است. در طرز تهیه آش لخشک از نوعی رشته پهنه و نازک به شکل مربع استفاده می شود.آش لخشک | طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد در ایرناک آش لخشک | طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد در ایرناک

آش لخشک مانند آش چغندر اراک و آش سماق تویسرکان، آش بوشهری، غذایی محلی است که اغلب در خراسان و در شهر گناباد طبخ می گردد. آش لخشک یک آش پرملات است که به راحتی تهیه و آماده خوردن می شود. مواد لازم در نظر گرفته شده برای ۳ الی ۴ نفر کافی است. در ادامه طرز تهیه آش لخشک را مشاهده نمایید.

مواد لازم

  • نعناع داغ: به میزان لازم
  • روغن: به میزان لازم
  • کشک: ۱۵۰ گرم
  • نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم
  • پیاز نگینی شده: ۳ عدد
  • لخشک: ۱۵۰ گرم
  • کشک: یک پیمانه
  • اسفناج: ۵۰۰ گرم

طرز تهیه لخشک

برای شروع طرز تهیه آش لخشک، نیازمند تهیه لخشک هستید. بدین منظور ابتدا باید یک پیمانه آرد را با یک قاشق چای خوری نمک میکس و آن گاه آن را الک کنید. در ادامه می توانید یک عدد تخم مرغ و چند قاشق آب به آرد بیفزایید. بعد از طی این مراحل خمیری یک دست و نرم به دست می آید. اگر خمیر به دست شما می چسبد، کمی آرد به آن اضافه کنید.

به خمیر به مدت یک ساعت استراحت دهید. این کار موجب می شود خمیر خودش را بگیرد. بعد از گذشت زمان استراحت، خمیر را به قطر ۲ میلی متر با وردنه پهن کنید و آن گاه به اندازه ۲ انگشت آن را برش دهید.

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

دستور تهیه آش لخشک خراسان

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

طرز پخت آش لخشک خراسان شمالی

بعد از برش، آن را در آفتاب یا فر خشک کنید. لخشک شما بعد از خشک شدن آماده طبخ می باشد.

طرز تهیه آش لخشک

برای تهیه آش لخشک به سبک گنابادی، باید اسفناج ها را به خوبی بشویید و خرد کنید. آن گاه ظرف مناسبی بردارید و اسفناج ها را با یک پیمانه نمک و آب بپزید. سپس در تابه مقداری روغن بریزید و پیازها را در آن سرخ کنید. بعد از طلایی شدن پیاز، مقداری زردچوبه و فلفل به پیاز اضافه کنید.

در مرحله بعدی تهیه آش لخشک, ۲ لیتر آب درون قابلمه بریزید و مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید. زمانی که آب قابلمه جوشید، لخشک را خرد و داخل قابلمه بریزید. لخشک ها را با قاشق چوبی هم بزنید تا به یکدیگر نچسبند. بعد از پخت ۲۰ دقیقه ای لخشک، حالا اسفناج های پخته را به قابلمه اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر نیز حرارت را خاموش کنید. کشک آماده شده را به آش اضافه کنید.

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

طرز تهیه آش لخشه گناباد و مشهد

آش لخشک را می توان همچون آش رشته با نعنا داغ و پیاز سرخ شده تزیین نمود.

طرز تهیه آش لاخشه

طرز تهیه آش لاخشه

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد

بازدید : 307 بار
آش لخشک | طرز تهیه آش لخشک گناباد و مشهد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...