در ادامه روش و دستور تهیه حلیم با شیر و گوشت بوقلمون را در آشپزخانه ایرناک آموزش خواهیم داد.

حلیم بوقلمون با شیر

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک حَلیم یا هَلیم از معروفترین غذاهای سنتی ایران است که انواع مختلف دارد و مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است اما برای تهیه حلیم گندم از گندم پوست گرفته و کوبیده شده، پیاز و گوشت گوساله سردست(یا گوشت بوقلمون) و مقداری روغن استفاده می‌شود.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک این غذا معمولاً به عنوان صبحانه یا در ماه رمضان به عنوان افطاری مصرف می‌شود و با دارچین، کنجد، شکر و گوشت ریز شده مرغ یا بوقلمون تزئین می‌شود.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک این حلیم رو برای افطار درست کنین. بهتون قول می‌دم اعضای خانواده بیشتر از حلیم‌های رستوران‌ها ازش استقبال می‌کنن.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک  

حلیم خانگی با شیر و خامه

مواد لازم :
  •  گوشت بوقلمون : ۵۰۰ گرم
  •  گندم پوست گرفته‌ : ۵۰۰ گرم
  •  آب : یک لیتر
  •  شیر : دو لیتر
  •  خامه : ۲۰۰ گرم
  •  نمک : به میزان لازم
  •  دارچین : به میزان لازم
  •  روغن : پنج تا شش قاشق سوپخوری
  •  پیاز : یک عدد

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک  

طرز تهیه:

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک ابتدا گوشت بوقلمون را با کمی آب و یک عدد پیاز می‌گذاریم بپزد و در انتهای پخت کمی نمک به آن اضافه می‌کنیم. بعد از این‌که کاملا پخته شده، گوشت‌ها را از ظرف خارج کرده و بعد از خنک شدن ریش ریش می‌کنیم.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک گندم‌ها را به مدت نصف روز در آب خیس کرده و سپس با یک لیتر آب در ظرفی ریخته و روی حرارت بسیار کم می‌گذاریم بپزد تا آب کاملا به خورد گندم‌ها رفته و پخته شود و بعد از پختن و کمی خنک شدن با گوشت‌کوب دستی یا برقی شروع به له کردن گندم‌ها می‌کنیم بعد از یک دقیقه شیر را کم‌کم به گندم‌ها اضافه کرده و به له کردن ادامه می‌دهیم تا مواد حالت کش‌دار بگیرد و کاملا کش بیاید.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک دوباره مواد را روی حرارت ملایم گذاشته و گوشت‌ها را اضافه کرده به مدت دو دقیقه دوباره مواد را می‌کوبیم در انتها خامه را اضافه کرده و بعد از پنج دقیقه مواد را از روی حرارت برداشته داخل ظرف می‌ریزیم و با دارچین و روغن مایع حلیم را تزیین می‌نماییم.

طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون-ایرناک نان سنگک را من ترجيح مي‌دهم ولي حليم را مي‌توانيد با نان‌هاي ديگر هم سرو کنيد.

(1 رای)
بازدید : 78 بار
طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی