قلیه ماهی خوشمزه جنوبی ، در ادامه روش و دستور تهیه قلیه ماهی مجلسی را آموزش خواهیم داد.

مواد لازم :
  • ماهی شیر یا حلوا : 500 گرم
  • گشنیز : 250 گرم
  • شنبلیله : 75 گرم
  • سیر : 8 حبه
  • پیاز : 1 عدد
  • تمبر هندی : 1 بسته 200 گرمی
  • پرک فلفل قرمز : 1 قاشق چایخوری
  • زردچوبه : 1 قاشق چایخوری
  • روغن زیتون : به میزان لازم
  • رب گوجه فرنگی دو قاشق غذاخوری

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک  

طرز تهیه :

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک گشنیز و شنبلیله ‌ای که برای تهیه قلیه ماهی استفاده می‌شود باید نسبت 3 به 1 داشته باشند وگرنه شنبلیله ی زیاد خورشت را تلخ می‌کند.سبزیها را پاک کرده و بشوئید. وقتی آب آنها کاملاً گرفته شد با چاقو ریز خرد می‌کنیم.پیاز را رنده کرده و با کمی روغن در قابلمه مناسب تفت می‌دهیم تا طلایی شود ولی نسوزد.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک سیر، زردچوبه و پرک فلفل قرمز را با هم له می‌کنیم تا خمیری شکل شود.پس از سرخ‌ شدن پیاز این خمیر را به تابه اضافه می‌کنیم و با شعله کم، 1 تا 2 دقیقه تفت می‌دهیم، در این مرحله رب را اضافه کرده وتفت میدهیم حواستان باشد که این ترکیب زود می‌سوزد پس زود سبزی خردشده را به آن اضافه کرده و خوب تفت می‌دهیم.تمبرهندی را با دو پیمانه آب خیس می‌دهیم، سپس از صافی عبور می‌دهیم تا کاملاً تفاله از آب آن جدا شود و سسی صاف و یکدست بدست آید.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک آرد به سس تمبر هندی اضافه می‌کنند تا آب خورشت قوام بیشتری به خود بگیرد.وقتی سبزیها خوب سرخ‌ شدند سس تمبر هندی را به قابلمه اضافه می‌کنیم و خورشت را جوش می‌آوریم.در این زمان تکه‌های ماهی شیر را به قابلمه اضافه می‌کنیم. به‌ دلیل اینکه تمبر هندی اغلب شور است به‌ هیچ‌ وجه تا مرحله آخر به غذا نمک اضافه نمی‌کنیم.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک شعله را کم کرده و در قابلمه را نیمه باز می‌گذاریم تا ماهی بپزد و قلیه جا بیفتد. اینکه غلظت خورشت چقدر باشد بستگی به ذائقه شما دارد، اگر قلیه رقیق‌تر دوست دارید می‌توانید همزمان با اضافه کردن سس تمبر هندی یک پیمانه آب نیز به قابلمه اضافه کنید.وقتی قلیه جا افتاد آن‌ را چشیده و به میزان لازم نمک و فلفل به آن اضافه می‌کنیم. قلیه ماهی سنتی تند و پرفلفل است.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک  

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک نکته :

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک برای تهیه قلیه ماهی می‌توانید ماهی را سرخ کرده و بعد داخل آب خورشت بیندازید.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک سبزی قلیه باید حسابی ریز وخوب سرخ شود مثل سبزی قورمه که قلیه شما جا افتاده شود.

قلیه ماهی جنوبی-ایرناک قلیه ماهی جنوبی-ایرناک میتوانید به جای ماهی از تن ماهی استفاده کنید.

(0 رای)
بازدید : 171 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی