درست کردن استیک خیلی آسون تر از اون چیزیه که فکر میکردیم و تنها کافیه یه سری نکات رو رعایت کنیم.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک شاید بشه گفت که استیک یکی از خوشمزه ترین غذاهای گوشتیه اما معمولا اکثر ما میترسیم که استیک تو خونه سفت بشه و ترجیح میدیم بریم رستوران و اونجا سفارشش بدیم اما غافل از اینکه درست کردن استیک خیلی آسون تر از اون چیزیه که فکر میکردیم و تنها کافیه یه سری نکات رو رعایت کنیم و که من در این مطلب هم فوت فن های پخت یه استیک خوشمزه رو بهتون میگم و هم دستور پختش همراه یه سس قارچ لذیذ رو.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک  

مواد لازم برای تهیه استیک با سس قارچ
 • تکه های گوشت استیکی به وزن ۱۵۰ الی ۲۵۰ گرم بسته به ضخامت و سایز مورد نظر
 • ۱/۲ پیمانه شیر
 • ۱/۲ قاشق غذاخوری ٖآرد
 • ۱۰۰ گرم قازچ
 • ۲۰ گرم کره
 • ۱/۲ قاشق مربا خوری سیر رنده شده
 • نمک و فلفل به مقدار لازم

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک مقدار مواد به ازای یک تکه استیک گفته شده و به ازای تعداد استیک های مد نظرتون مقدار مواد رو افزایش بدین

فوت و فن پخت استیک خوشمزه
 • بهترین گوشت برای تهیه استیک گوشت راسته یا فیله گوساله هست که گوشت فیله کلا نرم تر از راسته هم هست و استیکش لذیذ تره. البته من برای تهیه این استیک از گوشت دوش (پشت گردن گاو) استفاده کردم که رگه های چربی داره و در صورتی که گوشت چرب رو میپسندین میتونین از این قسمت هم استفاده کنین.
 • ظرفی که برای طبخ استیک استفاده میکنین بهتره تابه چدنی یا تابه تفلون خط دار باشه.
 • تنها چرب کردن کف تابه برای پخت استیک کافیه و روغن زیاد کیفیت استیک رو از بین میبره.
 • هیچ وقت از گوشت تازه برای تهیه استیک استفاده نکنین در واقع گوشت استیک باید به اصطلاح بیات باشه به خاطر همین بهتره تا برش های گوشت استیک رو برای مدت ۲۴ ساعت در یخچال قرار بدین و بعد استفاده کنین.
 • هرگز گوشت استیک رو قبل از پخت به چاشنی های ترش مثل آبلیمو آغشته نکنین.
 • ضخامت گوشت استیک به ذائقه خودمون بستگی داره و اینکه استیک رو آبدار یا کاملا پخته ترجیح میدیم هر چقدر ضخامت گوشت کمتر باشه بیشتر پخته میشه ولی باید دقت کنیم که ضخامتش نباید کمتر از نصف بد انگشت باشه چون در این صورت تکه گوشت کاملا سرخ میشه و بهش بیفتک میگن. برای تهیه این استیک من ضخامت این گوشت رو نسبتا نازک انتخاب کردم تا خوب مغز پخت بشه.
 • برای تهیه یک استیک عالی اصلا احتیاجی نیست که اون رو داخل موادی مثل پیاز یا چیزای دیگه بخوابونین فقط و فقط نمک پاش کردن دو طرف استیک برای داشتن یه استیک آبدار و خوشمزه کفایت میکنه.
 • در صورتی که دوست ندارین استیک بعد از پخت داخل ظرف سرو آب بندازه بعد از پختن و قبل از سرو برای چند دقیقه داخل فویل بذارینش و خوب فویل رو ببندین اینطوری آب گوشت به بافت گوشت جذب میشه.

مراحل تهیه استیک

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک همونطور که در نکات پخت استیک گفتم بهتره از گوشت بیات برای تهیه استیک استفاده بشه پس گوشت رو برای یه شبانه روز داخل یخچال میذازیم و بعد بیرونش میاریم و میذاریم برای نیم ساعت بمونه تا هم دمای محیط بشه.

فوت و فن پخت استیک خوشمزه

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک اجازه دهید تا گوشت هم دمای اتاق شود.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک در صورت تمایل میتونین کمی گوشت رو بکوبین ولی نه در حدی که شکل خودش رو از دست بده و شبیه بیفتک بشه.

فوت و فن پخت استیک خوشمزه

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا به دو طرف گوشت کمی نمک و در صورت تمایل فلفل میزنیم.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک البته بهتره که فلفل بعد از سرخ شدن به استیک اضافه بشه چون ممکنه فلفل طعم سوختگی بگیره اما من طعم استیک رو وقتی فلفل از ابتدا بهش اضافه میشه بیشتر دوست دارم.

فوت و فن پخت استیک خوشمزه

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا کف یه ماهیتابه چدنی رو فقط کمی چرب میکینم و وقتی تابه داغ شد تکه گوشت رو داخلش میذاریم حرارت نباید خیلی کم باشه چون باعث میشه استیک آب بندازه و سفت بشه و نباید خیلی زیاد باشه چون باعث میشه استیک بسوزه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک در ماهیتابه باید باز باشه چون بستنش کیفیت استیک رو خراب کرده و سفتش میکنه.

فوت و فن پخت استیک خوشمزه

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک وقتی یه طرف استیکتون سرخ شد برش گردونین. برای پخت و سرخ شدن استیک نباید بیشتر از ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان صرف بشه چون زمان بیشتر گوشت استیک رو سفت میکنه پس در صورتی که دوست دارین استیکتون مغز پخت تر بشه ضخامت رو کمتر انتخاب کنین ولی زمان رو بیشتر نکینن.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا استیک ما حاضره و میتونیم با سس قارچ که در ادامه بهتون یاد میدم سروش کنیم.

فوت و فن پخت استیک خوشمزه


مراحل تهیه سس قارچ

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک همیشه اول سس قارچ رو حاضر کنین و در انتهای پخت سس برای پختن استیک دست به کار بشین چون استیک زودتر از سس و ظرف ده دقیقه حاضر میشه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک برای تهیه سس ابتدا قارچ ها روخلالی ببرین و بعد با نصفی از کل مقدار کره و نمک تفت بدین.

سس قارچ استیک

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک وقتی قارچ ها آب انداختن و بعد آبشون کشیده شد و سرخ شدن آماده ان.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا داخل یه قابلمه دیگه مابقی کره و سیر رو با حرارت ملایم تفت میدیم تا فقط سیر مزه کره رو بگیره احتیاجی نیست تا سیر سرخ بشه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک بعد آرد رو هم اضافه کرده و مواد رو یکم هم میزنیم تا آرد خوب با کره و سیر مخلوط بشه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا شیر رو کم کم اضافه کرده و سریع هم میزنیم تا آرد گوله نشه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک با حرارت ملایم مدام شیر رو هم میزنیم تا سسمون غلیظ بشه.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک حالا قارچ های سرخ شده رو اضافه کرده و مواد رو هم میزنیم.

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک کمی که هم خوردن و سس خوب قوام اومد سسمون حاضره. البته غلظت سس به ذائقه خودتون بستگی داره ….

استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک استیک لذیذ با سس قارچ + فوت و فن تهیه استیک خوشمزه-ایرناک درنهایت استیک آماده شده رو در ظرف سرو میذاریم و سس قارچ رو هم روش میریزیم و نوش جان میکنیم …

استیک با سس قارچ

استیک با سس قارچ

(0 رای)
بازدید : 47 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی