یکی از راههای سالم زندگی کردن پختن غذا به صورت بخارپز می باشد. حال در این مقاله میخواهیم طرز پخت ماهی بخارپز را به شما آموزش دهیم.

چگونه ماهی را بخارپز کنیم؟

شما می توانید از یکی از سه روش که برایتان راحت تر است استفاده کنید. می توانید خودتان با اضافه کردن سبزیجات های خوش طعم مزه ماهی خود را خوشمزه تر کنید.نحوه پخت ماهی بخارپز + آموزش تصویری در ایرناک نحوه پخت ماهی بخارپز + آموزش تصویری در ایرناک

دستور پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

ماهی خود را آماده کنید. شما می توانید از هر نوع فیله و یا یک ماهی تهیه کرده و خود آن را پاک کنید. می توانید از مقاله “چگونه ماهی را پاک کنیم” کمک بگیرید.

دستور پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

برای معطر و خوش طعم کردن ماهی خود، یکی از دو روش زیر را امتحان کنید:

  • یک حبه سیر خرد شده، ریحان تازه یا خشک، گشنیز و پیاز خرد شده همراه با آب لیمو را با هم ترکیب کرده و به ماهی بزنید و بزارید چند دقیقه بماند.
  • یکی دیگه از روش ها لیمو، پیاز، سیر، نمک و فلفل می باشد.
  • شما می توانید هر جور که خودتات دوست دارید ماهی خود را خوش طعم کنید.

دستور پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

اگر مایکروویو شما قابلیت بخارپز کردن غذا را دارد که هیچ اگر ندارد، روی ماهی خود را مطابق تصویر زیر با سلفون بپوشانید و در مایکروویو قرار دهید و به مدت ۴ الی ۵ دقیقه در آن قرار دهید. این زمان بستگی به ضخامت ماهی شما دارد.

دستور پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

حال ماهی خوش طعم و لذیذ خود را میل کنید.

پخت ماهی بخارپز در مایکروویو


طبخ ماهی بخارپز با استفاده از سبد بخارپز

سبد بخارپز خود را آماده کنید. سه الی ۴ لیوان آب داخل سبد بخارپز خود بریزید و روی شعله قرار بدید تا آب جوش بیاد.

پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

مراحل ۱ و ۲ روش یک را دوباره اینجا تکرار کنید. (مربوط به درست کردن ماهی و طعم دهنده)

روی سبد بخارپز خود چند برگ کاهو، یا کلم مانند تصویر زیر فرار دهید.

پخت ماهی بخارپز در سبد بخارپز

حالا ماهی خود را روی برگه ها گذاشته و در سبد بخارپز خود را بزارید و بعد از ۱۰ دقیقه چک کنید ببنید آیا ماهی شما پخته است یا نه. اگر پخته بود میتوانید ماهی را میل کنید در غیر صورت چند دقیقه دیگر بزارید زیر سبد بخارپز روشن باشد.

پخت ماهی بخارپز در سبد بخارپز


بخارپز کردن با فر یا گریل

دستگاه فر یا گریل خود را آماده کنید. فر را روی درجه ۳۵۰ قرار دهید، یا گریل خود را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روشن کنید تا گرم شود.

برای ماهی خود یک سس مخصوص درست کنید.

بخارپز کردن با فر یا گریل

یک فویل متناسب با اندازه ماهی خود آماده کنید و ماهی را روی آن قرار دهید و سس مخصوص خودتان را روی آن بریزید، و کامل ماهی را با فویل بپیچانید.

بخارپز کردن با فر یا گریل

ماهی فویل پیپیده شده را در فر یا روی گریل قرار دهید و سپس ۱۵ دقیقه برای فیله و ۲۵ دقیقه برای ماهی کامل صبر کنید تا کمال پخته شود. حالا می توانید ماهی خوشمزه و لذیذ خود را میل کنید.

بخارپز کردن با فر یا گریل

بازدید : 2,903 بار
نحوه پخت ماهی بخارپز + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی