در ادامه روش و دستور و طریقه تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه را در ایرناک آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک تهیه قهوه اسپرسو به 2 روش سنتی و مدرن امكانپذیراست. در روش سنتی وسیله ای قوری مانند وجود دارد كه از 2 بخش تشكیل شده است . برای استفاده، آن را از وسط با چرخش بازكرده ، درون بخش زیرین آن كه یك مخزن به همراه فیلترفلزی است…

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک دانه قهوه قبل از عمل برشته شدن (Roasting) هیچ عطر و مزه ای ندارد و مدت زمان برشته شدن است كه رنگ و طعم دانه ها را تعیین می كند . برای این امر دستگاه ها و روش های مختلفی وجود دارد كه بتوان حرارت را به طور یكسان و مناسب به دانه های قهوه داد تا دانه ها یكسان رنگ بگیرند و عطر خود را آزاد كنند.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک اول قهوه را برشته كنيد

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک یكی از روش هاي حرارت دادن به دانه هاي قهوه روش صنعتی برشته كردن است كه از دستگاه هایی بزرگ، هوشمند و گران قیمت استفاده می شود. در این دستگاه ها مخزنی استوانه ای شكل با سوراخ هایی ریز وجود دارد كه دانه ها را درون آن ریخته و با روشن شدن دستگاه، استوانه به چرخش در آمده و حرارت كه هم به صورت مستقیم و هم به صورت باد داغ است ، دانه ها را یكسان برشته می كند.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک روش دیگری كه می توان دانه های قهوه را برشته كرد ، روش سنتی برشته كردن است كه غالبا در كارگاه های كوچك یا در خانه ها انجام می گیرد و به این صورت است كه دانه ها را در ظرف تابه ای شكل درب دار ریخته و روی حرارت مانند گاز گذاشته و ظرف را به طور دائم تكان می دهند تا حرارت یكسان به دانه ها برسد و یكسان برشته شوند. مدت زمان تقریبی 20-18 دقیقه است.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک درصورتی كه می خواهید خودتان این كار را در منزل امتحان كنید درنظر داشته باشید كه دانه قهوه، دانه ای روغنی است و اگر برشته كردن آن از كنترل شما خارج شود احتمال آتش سوزی وجود دارد. هم اكنون تازه ترین دانه قهوه را در دسترس دارید و می توانید آن را به روش های مختلفی آسیاب كرده و با دستگاه ها و وسایل گوناگون برای نوشیدن آماده كنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک هر قهوه اي چگونه بايد آسياب شود

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک برای آسیاب كردن دانه ها روش های گوناگونی وجود دارد. به طور مثال اگر دانه های قهوه با رنگ قهوه ای روشن را آردی شكل آسیاب كنید، قهوه ترك خواهید داشت . توجه داشته باشید كه پودر قهوه ترك باید كاملا آردی شكل و بدون دانه درشت باشد.درصورتی كه می خواهید قهوه فیلتری Filter coffee ) یا قهوه فرانسه ( French coffee ) درست كنید، رنگ دانه ها قهوه ای ملایم باشد و در موقع آسیاب كردن دانه ها، پودر به دست آمده به شكل ماسه، ساحل است. برای استفاده دانه ها برای اسپرسو، رنگ دانه ها بايد قهوه ای مایل به سیاه باشد ولی نباید بسوزند و امتحان آن به این صورت است كه اگر یك دانه را بین دو انگشت خود فشار دهید نباید سریع شكسته و خرد شود. بعد از برشته كردن دانه های قهوه آن ها را به صورت ماسه ساحل آسیاب كنید و نوشیدنی خود را حاضر كرده و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک درخانه تان اسپرسو بنوشيد

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک سپس آن را روی حرارت مستقیم ولی ملایم گاز بگذارید تا قهوه بعد از چند دقیقه آماده شود. به این ترتیب شما نوشیدنی قهوه اسپرسویی كاملا به روش سنتی برای نوشیدن دارید. اما در روش صنعتی یا مدرن مراحل تهیه مقداری متفاوت است؛ دستگاه های مدرن اسپرسو در انواع صنعتی بزرگ و خانگی كوچك وجود دارد كه خود آن ها به 2 دسته دستی و تمام اتوماتيك تقسیم می شوند. بعد از این كه دستگاه را روشن كردید و گرم شد، دسته نگهدارنده قهوه را كه هلدر Holder نام دارد را از قهوه پر و خوب فشرده كنيد، در قسمت میانی دستگاه نصب كرده و دكمه مربوط به آن را روشن كنید تا با عبور آب داغ از میان قهوه فشرده شده، نوشیدنی اسپرسو با خامه ای كاراملی رنگ در دست داشته باشید .

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک قهوه اسپرسو كن پانا

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک كن پانا به زبان ایتالیایی به معنی با خامه است. اسپرسو كن پانا یعنی اسپرسو با خامه كه طعمی لذیذ و جالب را به شما می دهد.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک براي يك فنجان متوسط قهوه اسپرسو , 150 میلی لیتر اسپری گل خامه یا خامه قنادی مورد نیاز است.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

دستور تهيه:

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک قهوه اسپرسو را تهیه كنید و فنجان را تا نیمه با قهوه اسپرسو پر كنید و مابقی فنجان را از خامه پر كرده و نوش جان كنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک

 

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک قـهوه آفـاگاتو

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک این قهوه تجربه ای متفاوت را به شما هدیه می دهد. دراین نوشیدنی، سرد و گرم را در كنار هم با طعمی دلچسب تجربه كنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

دستور تهيه:

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک قهوه اسپرسو را آماده كنید و یك اسكوپ (یك قاشق غذا خوری) بستنی وانیلی را درون فنجان بیندازید و قهوه داغ را روی آن بریزید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک  

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک آداب اسپرسوخوري

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک اسپرسو قهوه ای است كه در ایتالیا تعصب روی آن وجود داشته و نوشیدن آن آداب و رسوم خاص خود را دارد. فنجان قهوه به همراه یك لیوان كوچك آب سرو می شود. ابتدا یك جرعه آب را بنوشید تا هرگونه مزه ای در دهان شما كه از قبل وجود دارد از بین برود و سپس با یك قاشق قهوه خوری خامه روی سطح قهوه را جدا كرده و بخورید تا دهان شما آمادگی نوشیدن قهوه را پیدا كند. سپس یك جرعه دیگر آب میل كنید و بعد از آن نوشیدنی قهوه را نوش جان كنید و از آن لذت ببرید.


طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه-ایرناک khatoononline

(0 رای)
بازدید : 395 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی