این نوشیدنی همانطور که از نامش پیداست از دو ماده خوب و مغذی تشکیل شده است که عبارتند از شیر و زعفران.

طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک این نوشیدنی همانطور که از نامش پیداست از دو ماده خوب و مغذی تشکیل شده است که عبارتند از شیر و زعفران یک نوشیدنی گرم است که می‌توانید بعضی وقتها برای تنوع استفاده کنید ، در تهیه این نوشیدنی ر شکر و عسل ذکر شده است که مقدار ان را می توانید کم و زیاد کنید.

مواد لازم برای یک نفر:
  • شیر یک لیوان
  • زعفران دم شده به میزان لازم (معمولاً یک چهارم قاشق چایخوری)
  • شکر دو پیمانه
  • عسل یک قاشق مرباخوری
طرزتهیه:

طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک ابتدا در زعفران سابیده شده مقدارکمی آب ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه صبر می‌کنیم تا دم بکشد.

طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک همزمان با دم کشیدن زعفران، شیر را در شیر داغ کن ریخته بر روی شعله ملایم قرار داده و کم‌کم هم می‌زنیم تا رویه نبندد، سپس شکر را به آن اضافه کرده و هم می‌زنیم تا خوب حل شود.

طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک طرز تهیه نوشیدنی مغذی شیر زعفران-ایرناک وقتی شیر به جوش آمد، قبل از اینکه کف کند شعله را خاموش می‌کنیم. شیر را درلیوان ریخته، زعفران و عسل را به آن اضافه کرده و هم می‌زنیم.

منبع:جستجوگر ایرناک

(0 رای)
بازدید : 119 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی