در ادامه روش و دستور تهیه کافی موکا - coffee mocha یک نوشیدنی چند لایه، چند رنگ و جذاب  را در آشپزخانه ایرناک آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه کافی موکا نوشیدنی چند لایه

کافی موکا یک نوشیدنی گرم خوشمزه می باشد که تشکیل شده از چند لایه می باشد که این لایه ها عبارت است از شکلات داغ و اسپرسو همراه با شیر و کف می باشدکافی موکا | دستور تهیه کافی موکا در ایرناک کافی موکا | دستور تهیه کافی موکا در ایرناک

مرحله اول :درست کردن شکلات داغ

ابتدا باید شکلات داغ را آماده کنید و برای این کار باید شیر را روی حرارت قرار دهید و وقتی گرم شد شکلات را یا کاکائو با شکر را به آن اضافه کنید و مدام هم بزنید تا شیر نجوشد، کمی که شیر با شکلات غلیظ شد از روی حرارت بر میداریم و داخل لیوان میریزم.

کافی موکا

مرحله دوم :آماده کردن اسپرسو

برای این کار هم باید از یک قهوه خوب و موکا پات استفاده کنید.و یا با روش سنتی داخل قهوه جوش اسپرسو را آماده کنید . بعد اسپرسوی آماده شده را به آرامی روی شکلات داغ میریزیم

مرحله پایانی :آماده کردن شیر و کف شیر

در مرحله بعد هم باید شیر و کف شیر را آماده کنید که برای این کار باید از وسیله کف ساز استفاده کنید و یا با روش ساده شیر را داخل یک شیشه مثل شیشه مربا بریزید و 30 ثانیه در ماکرو یو قرار دهید.بعد در شیشه را محکم ببندید و حسابی تکانش دهید . شیر را به آرامی روی شکلات و اسپرسوی داخل لیوان بریزید . در این مرحله مواد با هم قاطی میشوند . در آخر هم کف های روی شیر را روی نوشیدنی بریزید تا کافی موکای خوشمزه شما آماده شود.

طرز تهیه کافی موکا

نکات تکمیلی در مورد کافی موکا

  • کافی موکا جزو نوشیدنی - نوشیدنی گرم میباشد
  • و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
  • کافی موکا را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید .
  • توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .
بازدید : 549 بار
کافی موکا | دستور تهیه "کافی موکا"
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی