شیر برنج خامه ای مقوی و خوشمزه در ادامه روش و دستور تهیه شیر برنج خامه ای را آموزش خواهیم داد.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج یکی از خوراکی های مفید و مقوی برای وعده افطار در ماه مبارک رمضان است. این بار می توانید شیر برنج را با خامه درست کنید. شیر برنج خامه ای طعم بسیار لذیذی دارد.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک  

مواد لازم برای شیر برنج خامه ای
  • برنج 1 پیمانه
  • شیر 2 لیتر
  • شکر 2 قاشق سوپخوری
  • هل 1 قاشق چایخوری
  • گلاب نصف پیمانه
  • خلال بادام 50 گرم
  • خامه 150 گرم

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک  

طرز تهیه شیر برنج خامه ای

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک برنج را خوب بشویید و 2 ساعت در آب خیس كنید تا برنج هنگام پخت، خوب له شود و لعاب بیشتری بیندازد.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک پس از 2 ساعت برنج را در آبكش ریخته و آب آن را دور بریزید.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک برنج را با 2 پیمانه آب دیگر روی شعله ملایم بگذارید تا كمی بپزد.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک سپس شیر را اضافه كرده و شعله را كم كنید تا شیر برنج بپزد و كاملاً لعابدار شود.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک بعد شكر را بیفزایید و هم بزنید تا كاملاً در مواد حل شود. می توان شكر را اضافه نكرد و شیر برنج را با شیرینی های دیگری مانند شیره انگور، عسل، مربای گل و ...، برابر با سلیقه تان سرو كنید.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک در واقع، این مورد بستگی به ذائقه شما دارد. هل كوبیده را درون یك تنظیف (پارچه صافی) بریزید و دور آن را با نخ ببندید. این بسته هل را درون ظرف بیندازید تا شیر برنج طعم و عطر بگیرد.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک استفاده از این روش سبب می شود رنگ شیر برنج تغییر نكند. سپس بسته هل را از شیر برنج در بیاورید و در این مرحله، گلاب را بریزید و بعد از یكی دو جوش، نیمی از خلال بادام را نیز داخل شیر برنج بریزید تا كمی نرم شود.

شیر برنج خامه ای-ایرناک شیر برنج خامه ای-ایرناک در آخر، خامه را به شیر برنج اضافه كنید و آن را در ظرف مخصوص سرو بكشید و روی آن را با خلال پسته و بادام تزیین كنید.

(0 رای)
بازدید : 177 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی