آش سبزی شیرازی آش های نذری شیراز است و در ماه مبارک رمضان و ایام عاشورا و تاسوعا به عنوان نذری پخته می شود.

طرز تهیه آش سبزی شیرازی (مخصوص افطار)

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک آش سبزی شیرازی آش های نذری شیراز است و در ماه مبارک رمضان و ایام عاشورا و تاسوعا به عنوان نذری پخته می شود.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک  

مواد لازم آش سبزی شیرازی
  • گوشت سردست گوسفندی با استخوان 500 گرم
  • سبزی (تره، ترخان، شوید) 400 گرم
  • نخود 100 گرم
  • عدس 100 گرم
  • لوبیا قرمز 100 گرم
  • برنج نیم دانه 100 گرم
  • پیاز 1 عدد
  • پیاز داغ 3 قاشق غذاخوری
  • نمک و فلفل سیاه و زرد چوبه و فلفل قرمز به میزان لازم
  • ترخان خشک 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک  

طرز تهیه آش سبزی شیرازی

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک حبوبات را از شب قبل خیس می کنیم.آب حبوبات را خالی کرده و دو مرتبه آب تازه روی آنها می ریزیم و با کمی نمک روی حرارت قرار می دهیم تا بپزند.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک گوشت را در یک قابلمه دیگر با یک عدد پیاز و کمی زردچوبه و فلفل قرمز و یک لیتر آب روی حرارت قرار می دهیم تا گوشت نیز بپزد. برنج را نیز جداگانه می پزیم.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک سبزی ها را پس از پاک کردن خرد می کنیم و کاملاً تفت می دهیم تا بپزند. پس از اینکه حبوبات کاملاً پخت، آنها را به برنج پخته و سبزی ها اضافه می کنیم. گوشت که کاملاً پخت، آن را از قابلمه در می آوریم و استخوان آن را جدا می نماییم و گوشت آن را می کوبیم و به همراه آبش به آش اضافه می کنیم و می گذاریم چند جوش بزند.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک در یک قابلمه کوچک کمی روغن را داغ می کنیم و نیمی از پیاز داغ را به همراه کمی زردچوبه و فلفل سیاه تفت می دهیم تا بوی خامی زردچوبه گرفته شود و آن را داغ در آش در حال جوشیدن می ریزیم. ترخان را نیز خیس می کنیم و خرد می نماییم و به آش اضافه می کنیم. ⅓ از آش را در ظرف دیگری می ریزیم و آن را کاملاً می کوبیم و سپس به آش اضافه می نماییم. پس از چند جوش آش کاملاً جا می افتد و می توان آن را در ظرف مناسب کشید و با پیاز داغ تزئین نمود.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک نکته ها: بهترین گوشت برای این آش گوشت گردن یا سردست می باشد. آش باید تا جایی پخته شود که مواد خوب له شده باشند، می توانید برای سهولت بیشتر بعضی از مواد آش را از شب قبل اماده کنید؛ در مراحل آخر پخت مرتب باید آش را هم بزنید، راز اصلی خوشمزه شدن و کشدار بودن این آش هم زدن آن است.

طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک طرز تهیه آش شیرازی-ایرناک می توانید همه مواد آش را با هم خوب بکوبید.

(0 رای)
بازدید : 56 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی