شکلات صبحانه خوشمزه برای شما در ادامه روش و دستور تهیه شکلات صبحانه را آموزش خواهیم داد.

مواد لازم
  • پودر کاکائو ۱لیوان
  • شکر ۱لیوان
  • شیر ۱لیتر
  • کره ۵۰گرم

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک  

طرز تهیه

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ظرف نسبتا بزرگی را انتخاب کنید و پودر کاکائو و شکر را داخل آن ریخته و با قاشق به خوبی مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند(اگر یکدست نشوند بعدا گلوله میشوند).

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک شیر را به مواد اضافه کرده و به خوبی مخلوط میکنیم و روی حرارت قرار میدهیم.هم میزنیم تا اطراف آن حباب بزند اما نجوشد.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک شعله را ملایم کرده و به خوبی مخلوط میکنیم.این کار را آنقدر ادامه میدهیم تا شکلات غلیظ شود(حدود ۴۵دقیقه تا ۱ساعت).

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک بعد از ۴۵ دقیقه جوشیدن کره را اضافه میکنیم.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک مواد را هم میزنیم تا کره ذوب شود. دوباره هم میزنیم تا شکلات به غلظت خوبی برسد و بعد شعله را خاموش کرده و صبر میکنیم تا شکلات سرد شود.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک  

نکات:

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ۱)در صورت تمایل از میزان پودر کاکائو کم کنید تا شکلات شما شیرین تر شود.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ۲)نباید این شکلات ته بگیرد در صورت ته گرفتن ظرف را عوض کنید.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ۳)بهتر است شکلات را ۱۰دقیقه یا ۵دقیقه یکبار هم بزنید تا ته نگیرد.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ۴)نباید حرارت در حین غلیظ شدن شکلات زیاد باشد چون بعدا شکلات شکرک میزند.

طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک طرز تهیه شکلات صبحانه-ایرناک ۵)در صورت تمایل مقداری فندق یا کرم فندق هم به کاکائو اضافه کنید.

(0 رای)
بازدید : 227 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی