مربا انجیر بهترین گزینه برای صبحانه در ادامه روش و دستور مربای انجیر را آموزش خواهیم داد

مواد اولیه
  • آبلیمو 1 قاشق غذاخوری
  • گلاب 1 قاشق غذاخوری
  • آب 1 لیوان
  • شكر 700 گرم
  • انجیر (سیاه بهتر است) 1 كیلو
  • هل 10عدد
طرز تهیه

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک ابتدا انجیرها را بشویید و چوب سر آن را كاملا كوتاه كنید.شكر و آب را مخلوط كرده و درون ظرف مناسبی به جوش آورید و بعد انجیرهای شسته شده و هل شسته شده را به آن اضافه كنید. بعد از آنكه مربا چند قل زد شعله را ملایم كنید و اجازه دهید 20تا30دقیقه به آرامی بپزد.گلاب و آبلیمو را به مواد اضافه كنید و 5تا7دقیقه بعد شعله را خاموش كنید.

نكات

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک 1)توجه داشته باشد گلاب شما نباید تلخ باشد،در صورت تمایل به جای یك لیوان آب از نصف لیوان آب و نصف لیوان گلاب استفاده كنید.

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک 2)اگر دوست دارید بعد از سرد شدن مربا آن را میكس كنید یا آنكه آب بیشتری داخل مربا بریزید و اجازه دهید آنقدر بجوشد تا انجیرها كاملا له شود همچنین اگر دوست دارید انجیر كاملا سالم بماند و شیره آن زلال باشد مدت زمان را كمتر كنید و اگر در مدت زمان پخت دانه های انجیر وارد شیره شد میتوانید پس از پخت انجیرها را خارج کنید و شیره را صاف کنید سپس انجیرها را درون شیره صاف شده قرار دهید اما اگر برایتان فرقی ندارد به همان صورت سرو کنید.

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک 3)بهتر است برای تهیه مربا از انجیری استفاده کنید که زیاد بزرگ نباشد ، همچنین انجیر زیاد نرم یا زیاد سفت نباشد.

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک 4) انجیر سبز برای تهیه مربا مناسب تر از انجیر سیاه میباشد ولی مربا با انجیر سیاه زیباتر و لذیذتر است.

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک 5)توجه داشته باشد در زمان پخت حرارت را ملایم کنید تا مربا سرریز نشود.

طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک طرز تهیه مربای انجیر-ایرناک نوش جان 

(1 رای)
بازدید : 467 بار
طرز تهیه مربای انجیر - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی