ماهی قرمز عید که اغلب کودکان آن را دوست دارند و گاهی از اواسط اسفند ماه آن را تهیه می کنند.حال سوال این است حکم خوردن ماهی قرمز از نظر اسلام چیست؟

جهیزیه متعلق به دختر است در طلاق خانم می تواند با تنظیم درخواست استرداد جهیزیه و حتما با حضور شاهد اقدام به گرفتن آن کند.

در این رابطه معاونت تهذیب و اخلاق مرکز مدیریت، واحدی با عنوان «واحد تلبّس» تأسیس کرده که وظیفه ی تشخیص صلاحیت طلاب نسبت به امر «عمامه گذاری» را بر عهده دارد.

بازداشت‌ موقت در اصطلاح حقوق کیفری به معنای زندانی کردن متهم در جریان تحقیقات مقدماتی است اما حبس یکی از انواع مجازات است که به موجب حکم قطعی و لازم‌الاجرا آزادی شخص سلب می‌شود.

در ادامه این مطلب از ایرناک در مورد انگشتر بند انگشتی و روایان و سخنان بزرگان دین در مورد خوب یا بد بودن این انگشتر خواهیم گفت.

میخواستم بدونم خواستگاری رفتن تو ماه محرم و صفر گناه نداره؟ ممنون میشم اگه همه دوستان نظر بدن . آخه واسم خیلی مهمه . پیشاپیش از همگی ممنونم .

عده ای از مسلمانان به این قضیه معتقد هستند که عقد و عروسی در ماه محرم حرام است اما آیا این عقیده صحت دارد؟در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 آیا می دانید تفاوت بین نفقه  ، نحله و اجرت المثل چیست؟ این سه مورد بخشی از حقوق زنان در قانون می باشد که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

یکی از حقوق مالی که زنان به دلیل عقد نکاح از آن بهره‌مند می‌شوند، اجرت المثل است. منظور از حقوق مالی حقوقی است که از طریق پرداخت مبلغی پول جبران می‌شود.

آیا زن می تواند بعد از فوت همسرش مهریه اش را دریافت کند؟ تکلیف مهریه و جهیزیه زن بعد از فوت شوهرش چه می شود؟ اگر قرار بر پرداخت مهریه باشد در این صورت مهریه او بر عهده چه کسانی است و با چه شرایطی می تواند آن را دریافت کند؟

آیا مرد نمی تواند با داشتن زن دائم همسر دیگری اختیار کند؟ قانون در 9 مورد اجازه ازدواج مجدد را مردان متاهل میدهد.

آب و مایعاتی که از خانم ها خارج می شه، اگر با اوج شهوت (اوج لذت) جنسي و پرتاب همراه باشه، منی هست و اون خانم جنب شده، ولی اگر هيچ کدوم از این دوتا علامت و يا يكي از اونا رو نداشت، منی نبوده و غسلی واجب نشده.

دروس بیستم و بیست و یکم از جلد اول (رساله ی آموزشی) احکام شرعی را ببینید که مطابق با فتاوای آیت الله العظمی خامنه ای تهیه و منشر شده است.

در سند ازدواج، شوهر تعهد می کند بدون اذن همسر ازدواج نکند. حال پرسشی که مطرح میشود این است که اگر مردی زنی را بدون اطلاع همسرش صیغه کرد چه حکمی دارد؟