رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، گوشی، تلفن همراه و لوازم جانبی آخرین وضعیت قیمت ها در بازار گوشی موبایل را تشریح کرد.

کاهش قیمت گوشی موبایل

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، گوشی، تلفن همراه و لوازم جانبی با بیان اینکه هنوز قیمت تلفن همراه با کاهش قیمت ارز روند نزولی به خود نگرفته است، گفت:بازار تلفن همراه نیاز به افزایش عرضه محصول دارد و شرایط به گونه ای است که قدرت انتخاب مصرف کنندگان کاهش یافته است.آیا قیمت گوشی موبایل کاهش می یابد؟ در ایرناک آیا قیمت گوشی موبایل کاهش می یابد؟ در ایرناک

ابراهیم درستی اظهار کرد:بازار تلفن همراه نسبت به گذشته در شرایط بهتری به سر می برد اما بارها اعلام شده که اگر واردکننده بتواند سهم بازار را تأمین کند، مشکلات بازار حل خواهد شد که در کنار واردکنندگان و نمایندگی ها پیشنهاد شده، واحدهای صنفی دارای جواز کسب به واردات و تأمین نیاز بازار ورود کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، گوشی، تلفن همراه و لوازم جانبی ادامه داد:متأسفانه عرضه تلفن همراه از سوی شرکت ها و واحدهای صنفی به صورت اجباری و سبد کالا شده و شرایط را به سمتی سوق داده که مصرف کننده نهایی آن چنان قدرت انتخاب برای خرید ندارد.

وی خاطرنشان کرد:واردکننده در حال حاضر سود 17 تا 18 درصدی برای عرضه محصولات در نظر گرفته که اگر واردکننده میزان سود خود را کاهش دهد، تأثیر قابل توجهی در کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهد داشت.

درستی در پاسخ به این سوال که تأمین ارز واردات از چه منبعی خواهد بود، گفت:واردکنندگان در حال حاضر از ارز آزاد و ارز حاصل از صادرات برای واردات تلفن همراه استفاده می کنند و باید شرایطی حاکم شود که حجم واردات افزایش یابد تا میزان عرضه از تقاضا پیشی گرفته و در نهایت قیمت کالا کاهش یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، گوشی، تلفن همراه و لوازم جانبی خاطرنشان کرد:در شرایط فعلی قیمت تلفن همراه متناسب با کاهش ارزش دلار روند نزولی به خود نگرفته است.

  • تاریخ: شنبه, 12 مرداد 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,815 بار
آیا قیمت گوشی موبایل کاهش می یابد؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,770