رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رشد نرخ اجاره بها به علت شفاف نبودن سیاست های دولت و کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور رخ داده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رشد نرخ اجاره بها به علت شفاف نبودن سیاست های دولت و کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور رخ داده است، گفت: ادامه این روند، رشد اجاره بها تا ۲۰ درصد را نیز رقم می زند.علت افزایش نرخ اجاره بها چیست؟ در ایرناک علت افزایش نرخ اجاره بها چیست؟ در ایرناک

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمار اخیر بانک مرکزی در خصوص رشد 11 درصدی نرخ اجاره بها در آذر و دی ماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته، گفت: با توجه به رکود موجود در حوزه تولید مسکن با این حساب افزایش مجدد اجاره بها دور از ذهن نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید به سمت ساخت مسکن حرکت کنیم، افزود: در حال حاضر عرضه و تقاضا در بخش مسکن تناسبی با یکدیگر ندارد از این رو رشد قیمت ها و حبابی شدن آن طبیعی است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رویکرد دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساخت مسکن در کشور تغییر کند، تصریح کرد: متاسفانه عدم اعتقاد وزارت راه و شهرسازی به کمبود واحد مسکونی در کشور مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است.

کمبود 4 میلیون واحد مسکونی در کشور

وی ادامه داد: طبق آمار مرکز پژوهش ها که به کمیسیون عمران مجلس ارایه شده است و حتی بر اساس گفته وزارت راه و شهرسازی اکنون 4 میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم که این میزان کمبود مسکن در رشد قیمت ها تاثیر بسیار دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نگاه دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی این است که ما در تولید مسکن به حدی رسیده ایم که نیاز به ساخت واحد جدید نیست، گفت: این اطلاعات دولت صحیح نیست و باعث شده که ما همچنان مسکن را در رکود نگه داریم.

دولت سیاست شفافی در حوزه مسکن ندارد

رضایی با تاکید بر اینکه اگر واحد مسکونی جدید ساخته نشود قیمت مسکن افزایش یافته و اجاره بها را نیز درگیر گرانی می کند، افزود: اگر این روند ادامه داشته و دولت سیاستی شفاف در راستای تولید مسکن ارایه نکند به طور حتم افزایش قیمت حتی تا مرز 20 درصد خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید ضمن ارایه تسهیلات ارزان قیمت برای تنظیم بازار مسکن، سیاست های شفاف در این حوزه اتخاذ کند.

بازدید : 3,002 بار
علت افزایش نرخ اجاره بها چیست؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی