نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی از کارگرانی که موفق به دریافت بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) نشده اند خواست تا ثبت نام کنند. مراحل ثبت نام را در ادامه این مطلب می خوانید.

سرنوشت بسته حمایتی دولت برای کارگران ساختمانی

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با بیان این که بخشی از کارگران ساختمانی بسته های حمایتی دولت را گرفته اند، از کارگرانی که هنوز موفق به دریافت سبدکالا نشده اند، خواست که از طریق کدهای دستوری داده شده، مراحل ثبت نام خود برای دریافت بسته های حمایتی را دنبال کنند.نحوه ثبت نام و پیگیری بسته حمایتی دولت برای کارگران ساختمانی در ایرناک نحوه ثبت نام و پیگیری بسته حمایتی دولت برای کارگران ساختمانی در ایرناک

هادی ساداتی اظهار کرد:تعدادی از کارگران ساختمانی موفق به دریافت سبدکالا شده اند اما بخش اعظمی از آنها هنوز بسته حمایتی دریافت نکرده اند که در حال ثبت نام هستند و از طریق کدهای دستوری اعلام شده #9*142* و #8*142* می توانند مراحل استعلام و ثبت نام خود را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارگران ساختمانی روزمزد هستند و حقوق روزانه می گیرند، گفت:متأسفانه زندگی کارگران ساختمانی با توجه به فصلی بودن نوع کار، نامساعد بودن اوضاع بازار مسکن و کاهش ساخت و سازها به سختی می گذرد و از این جهت در رده آخر گروه های محروم و آسیب پذیر هستند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در عین حال از وجود 500 هزار کارگر ساختمانی فاقد بیمه در کشور خبر داد و گفت:در جلسه ای که هفته گذشته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم ایشان قول مساعد دادند که کارگران جا مانده از بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شوند و امیدواریم در آستانه دهه مبارک فجر، خبر خوشی به کارگران ساختمانی بدهند و مسئولان سازمان تأمین اجتماعی این وعده را عملی کنند.

ساداتی گفت:در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی هستند و 500 هزار کارگر ساختمانی در کل کشور باقی مانده اند که امیدواریم هرچه سریع تر از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.

به گفته وی کاهش ساخت وسازها، کاهش تقاضا در استان ها و عدم همکاری شهرداری در برخی شهرها موجب شده تا منابع بیمه کارگران ساختمانی کمتر وصول شود و بخشی از کارگران ساختمانی از بیمه تأمین اجتماعی جا بمانند.

کارگران ساختمانی دارای شرایط متقاضی بیمه تأمین اجتماعی در سراسر کشور می توانند با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز و ورود به سایت www.samanehrefah.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه و گرفتن کد رهگیری اقدام کنند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 17 بهمن 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 1,792 بار
نحوه ثبت نام و پیگیری بسته حمایتی دولت برای کارگران ساختمانی
3.7
out of
5
(
7
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...