آخرین وضعیت پرداختی های حقوقی دولت از این حکایت دارد که در حال حاضر 4 میلیون و 747 هزار کارمند و بازنشسته و با متوسط مبلغ دومیلیون و 867 هزار تومان در حکم دریافت دارند، در این بین حدود 1900 نفر بالای 10 میلیون تومان دریافتی دارند.

متوسط حقوق کارکنان دولت

آخرین وضعیت پرداختی های حقوقی دولت از این حکایت دارد که در حال حاضر 4 میلیون و 747 هزار کارمند و بازنشسته و با متوسط مبلغ دومیلیون و 867 هزار تومان در حکم دریافت دارند، در این بین حدود 1900 نفر بالای 10 میلیون تومان دریافتی دارند.میزان پرداخت حقوق به کارمندان دولت در سال 97 چقدر بوده؟ در ایرناک میزان پرداخت حقوق به کارمندان دولت در سال 97 چقدر بوده؟ در ایرناک

شرایط پرداخت حقوق کارکنان در لایحه بودجه سال آینده به صورت متفاوت پیش رفت و آنچه در لایحه مبنی بر افزایش یکسان 20 درصدی حقوق پیشنهاد کرده بود مصوب نشد و در نهایت نمایندگان افزایش 400 تومانی حقوق را به طور یکسان بین کارکنان مصوب کردند البته این موضوع مورد تأیید دولت قرار نگرفت و مخالفت های در این رابطه داشت.

حقوق کارکنان دولت

یکی از دلایل دولت برای مخالفت به این بر می گردد در این حالت حقوق های زیر دو میلیون تومان از افزایش نسبتاً خوبی برخورد خواهند شد اما حقوق بالا دو میلیون تومان از رشد کمتری برخوردار می شود. این در حالی است که دریافت حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از کارکنان دولت زیر دو میلیون و تا چهار میلیون نفر کمتر بیش از دو میلیون تومان است.

اما بررسی آخرین وضعیت پرداختی حقوق کارکنان نشان می دهد در طول سال جاری دولت به حدود چهار میلیون و 747 هزار و 937 کارمند و بازنشسته حقوق پرداخت می کند که متوسط مبلغ در حکم آنها حدود دو میلیون و 867 هزار تومان است. این در شرایطی است که مجموع کارکنان دولت از رسمی پیمانی و قراردادی به 2 میلیون و 636 هزار و 829 نفر می رسد که متوسط مبلغ کل حکم آن در سال جاری حدود دو میلیون و 933 هزار تومان است.

همچنین تعداد بازنشستگان کشوری و لشکری دو میلیون و 111 هزا ر و 108 نفر است که متوسط مبلغ کل حکم در سال جاری برای آنها به دو میلیون و 320 هزار تومان می رسد.

طبق طبقه بندی های انجام شده تعداد کارکنان و بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان دریافتی دارد به یک میلیون و 156 هزار و 37 تومان می رسد. همچنین تعداد افرادی که کمتر از دو میلیون و 500 هزار تومان دریافتی دارند دو میلیون و 533 نفر و تعداد دریافتی کمتر از چهار میلیون تومان به چهار میلیون و 434 هزار نفر می رسد.

مابقی کارکنان نیز بیش از چهار میلیون دریافتی دارند که حتی تا بالای 10 میلیون تومان تعداد آنها افزایش دارد این در حالی است که افرادی که بیش از 10 میلیون تومان در دولت دریافتی دارند حدود 1935 نفر هستند که متوسط حکم آنها 12 میلیون و 500 هزار تومان است.

  • تاریخ: دوشنبه, 20 اسفند 1397
  • برگرفته از: خبرآنلاین
بازدید : 747 بار
میزان پرداخت حقوق به کارمندان دولت در سال 97 چقدر بوده؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی