رئیس کانون بانک های خصوصی از تمدید سپرده های 20 درصدی در شهریور ماه امسال با همان نرخ قبلی برای دوره یکساله خبر داد.

تمدید نرخ سود بانکی 20 درصد

تمدید نرخ سود بانکی 20 درصد در ایرناک تمدید نرخ سود بانکی 20 درصد در ایرناک رئیس کانون بانک های خصوصی اعلام کرد:سپرده های 20 درصدی در شهریور امسال با همان نرخ قبلی برای دوره یکساله تمدید شدند.

کوروش پرویزیان درباره سپرده های یکساله 20 درصدی که مهلت آنها به اتمام رسیده، اظهار داشت:براساس مجوز بانک مرکزی، سپرده های بلندمدتی که در شهریور ماه سال گذشته افتتاح شده اند، با همان نرخ سود قبلی تمدید شدند.

وی با بیان اینکه این سپرده ها به طور یکساله تمدید شده اند، افزود:مگر آنکه سپرده گذار بخواهد سپرده بلندمدت خود را باطل کرده و به سپرده کوتاه مدت تبدیل کند و طبیعتا اگر آن سپرده بخواهد ادامه پیدا کند، با همان نرخ گذشته ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل بانک پارسیان درباره اینکه در ماه های گذشته بازدهی سود در بازارهای مشابه بسیار بیشتر از سود بلندمدت بانکی بوده است، اظهار داشت:افرادی که اقدام به سپرده گذاری بلندمدت در بانک ها می کنند، تنها دوره کوتاه مدت بازارهای مختلف را در نظر نمی گیرند بلکه این موضوع یک روند است.

نرخ سود بانکی

خبر جدید رئیس کانون بانک های خصوصی از سود بانکی

وی با بیان اینکه سپرده گذاران بلندمدت فقط دوره کوتاه مدت را نمی بینند، گفت:نباید به سپرده گذاری بلندمدت در بانک ها نگاه مقطعی داشت و این سپرده گذاری تابع شرایط بلندمدت است.

رئیس کانون بانک های خصوصی ادامه داد:معمولا سپرده های بلندمدت در بانک، تابعی از مسائل و شرایط بلندمدت هستند و نباید به آنها مقطعی و کوتاه مدت نگاه نمی شود.

پرویزیان در عین حال گفت:البته سیاستگذار باید توجه داشته باشد که سپرده های بانکی صرف سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی می شود و افرادی که اقدام به سپرده گذاری بلندمدت در بانک ها می کنند باید بازده مناسبی را دریافت کرده و متضرر نشوند.

وی ادامه داد:این موضوع وظیفه ای است که حتما سیاستگذار به آن توجه داشته و به آن عمل می کند.

  • تاریخ: شنبه, 05 آبان 1397
  • برگرفته از: ایبنا
بازدید : 1,550 بار
تمدید نرخ سود بانکی 20 درصد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی