معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از مسدود شدن استفاده از روشهای ستاره و مربع در نقل و انتقالات پولی از 15 بهمن ماه خبر داد.

ناصر حکیمی معاون فناوری های نوین بانک مرکزی  درباره علت بسته شدن نقل و انتقال پول از طریق کدهای دستوری (USSD) یا روشهای ستاره، مربع و خدماتی از این دست از طرف بانک مرکزی از 15 بهمن اظهار کرد: در بخشنامه بانک مرکزی صحبت از بسته شدن این کدها نیست، بلکه بحث بر سر ایمن سازی است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک وی افزود: از زمان ورود  اطلاعات ، احتمال اینکه افرادی که دسترسی به سامانه دارند بتوانند از طریق پین، ­اطلاعات خام مشترک مثل رمز و اطلاعات کارت او را ببیند وجود دارد یعنی زمانی که تراکنشی انجام می شود، رمز و شماره اطلاعات کارت که وارد می شود در دسترس افرادی که به سامانه دسترسی دارند قرار می گیرد بنابراین احتمال هک شدن کارت و سرقت داده های شخصی وجود دارد که این، بسیار خطرناک است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه از ابتدا، تراکنش را به 200 هزار تومان محدود کردیم چون می دانستیم مسیر کدهای دستوری خطرناک است ،افزود: چون تقاضا زیاد بود و مسیر جایگزینی وجود ­نداشت تا مردم از طریق موبایل خرید و شارژ دریافت کنند این مسیرها فعال باقی ماندند ولی خوشبختانه در ­­2 سال اخیر زیرساختهای مخابراتی امن در کشور ایجاد شد.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حکیمی تصریح کرد: در طول یک سال و نیم گذشته برای امن سازی این مسیرها اقدام و تاکید کردیم تا رمز نگاری مبدا تا مقصد در 2 فاز انجام شود یعنی اینکه انتقال باید از سرویس های قدیمی و کدهای دستوری به مسیرهای جدید و اپلیکیشن هایی که روی گوشی نصب می شود صورت گیرد.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک معاون فناوری های نوین بانک مرکزی تصریح کرد: وظیفه بانک مرکزی و نظام پولی، ایمن سازی، صیانت و پشتیبانی از اطلاعات مردم است به همین دلیل طبق برنامه حرکت به سمت مسیرهای امن تر را در نظر گرفته ایم.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک  

مسیر کدهای دستوری خطرناک است

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک وی با اشاره به اینکه در بخشنامه بانک مرکزی صحبت از امن سازی بوده نه بسته شدن مسیرها گفت: باید تراکنش های خاصی طبق برنامه از مسیر امن صورت گیرد، روشهای متعددی برای امن سازی وجود دارد که یکی از این روشها استفاده از اپلیکیشن های پرداخت است و روش دوم این است که خود اپراتورها مسیرها را امن کنند.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حکیمی­ با بیان اینکه­ همه­ تلاش ما این است که مشکلی در مبادلات روزمره مردم صورت نگیرد تاکید کرد: ما راجع به­ شکل سرویس صحبت نمی کنیم چراکه اگر در مسیرها از مبدا تا مقصد رمز نگاری انجام شود، آن سرویس قابل استفاده است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک معاون فناوریهای نوین بانک مرکزی با بیان اینکه هم اکنون هر ایرانی هر 2 روز یک بار از کارت استفاده می کند ،افزود: هر فرد سالانه 180-170 بار از کارت استفاده می کند.بطوریکه  حجم استفاده از کارت ها 3 برابر تولید ناخالص ملی است و اطمینان آن در سطح بالایی است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک وی افزود: حرکت بانک مرکزی به سمت امن سازی هرچه بیشتر ساختارهاست و ما به هیچ عنوان نمی توانیم ادامه استفاده از بسته هایی که احتمال ایجاد خلل در داخل آن وجود دارد را تجویز کنیم.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حکیمی­­  با اشاره به اقدامات بعدی بانک مرکزی گفت: در سالهای بعد، بحث تغییر فناوری خود کارتهای بانکی و پرداختی موبایلی امن را در دستور کار داریم که به تدریج اجرایی می شود.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک  

زمان واریز پول به حساب پس از کشیدن پوز ۲۴ ساعته شد

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: افزایش زمان واریز وجه پس از تراکنش با دستگاه پوز، برای جلوگیری از خطرات و پولشویی و مبارزه با کلاهبرداریها صورت گرفته است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک  حکیمی درباره افزایش ­زمان ­واریز انتقال وجه به حساب ­بعد از کارت کشیدن ­گفت: پلیس فتا گزارشهای ­متعددی را از این قبیل کلاهبرداری ها اعلام کرده ­که با فریب مردم، از حساب آنها برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک وی در پایان گفت: افزایش زمان واریز وجه بعد از کارت کشیدن، به دلیل نقص در سیستم نیست بلکه فرصتی ­است که اگر کلاهبرداری صورت بگیرد مالباخته بتواند مورد را پیگیری کند و ضرر و زیانی نبیند.


تاریخ : 96/11/12

حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک حذف میانبر ستاره مربع از پرداخت های موبایلی-ایرناک yjc

(0 رای)
بازدید : 119 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی