حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نحوه افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 98 را تشریح کرد.

جدیدترین خبرها از افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 98

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نحوه افزایش حقوق کارمندان در سال 98 را تشریح کرد.میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 98 در ایرناک میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 98 در ایرناک

حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در جریان بررسی لایحه ی بودجه سال 98 و توضیحات علی لاریجانی در جلسه روز یکشنبه مجلس درباره ی نحوه افزایش حقوق ها گفت:هیچ ابهامی در مصوبه مجلس وجود نداشته است.

طبق این مصوبه باید به همه کارکنان شاغل و بازنشسته کشوری و لشگری در سال آینده 400 هزار تومان بدهند که این را از طریق ضریب اعمال می کنند به نحوی که مجموع افزایش 400 هزار تومان بشود.

نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد:علاوه بر افزایش 400 هزار تومانی حقوق دولت باید تا 10 درصد نیز افزایش حقوق اعمال کند. عبارت تا 10 درصد به این منظور گنجانده شده که اگر منابع دولت کم باشد مثلاً در حد 9 و نیم درصد باشد ایرادی از سوی شورای نگهبان به این مصوبه گرفته نشود.

وی افزود:در حال حاضر ما 39 هزار میلیارد تومان منابع به این منظور داریم که 24 هزار میلیارد تومان آن برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق ها و 15 هزار میلیارد تومان برای 10 درصد افزایش حقوق است. در واقع در سال 97، 145 هزار میلیارد تومان برای حقوق ها هزینه کردیم که 10 درصد آن 14.5 هزار میلیارد تومان می شود.

حاجی بابایی با بیان این که تعداد کارکنان شاغل و بازنشسته با نیرو های مسلح 5 میلیون و بدون آن ها 4 میلیون و 300 هزار نفر است تاکید کرد:شرایط برای اعمال افزایش 10 درصدی حقوق ها هم مهیا است و برای بازنشستگان کشوری و لشگری هم لحاظ خواهد شد. این افزایش 10 درصدی هم در حقوق، هم در پاداش پایان خدمت و هم در اضافه کار تأثیرگذار است مثل بقیه افزایش حقوق هایی که هر سال اعمال می شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به پیشنهاد دولت برای افزایش 20 درصدی حقوق ها در سال 98 گفت:با این مصوبه مجلس 4 میلیون نفر از 5 میلیون مستمری بگیر بیشتر از از آنچه در پیشهاد دولت پیش بینی شده بد افزایش وجود داشت. با این مصوبه پایین ترین حقوق که یک میلیون و 240 هزار تومان است چیزی حدود 43 درصد رشد می کند و بالاترین حقوق ها با احتساب مالیات 10.9 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

بر این اساس پایین ترین حقوق ها 525 هزار تومان افزایش می یابد و بالاترین حقوق ها با احتساب مالیات 2 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد. در حالی که طبق پیشنهاد دولت 250 هزار تومان افزایش برای پایین ترین حقوق ها و 4 میلیون تومان افزایش برای بالاترین حقوق ها اعمال می شد؛ بنابراین ما کم به سمت عدالت حرکت کردیم و سعی کردیم فاصله را کم کنیم.

حاجی بابایی در پایان خاطر نشان کرد:علاوه بر این 4،500 میلیارد تومان دیگر برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری در نظر گرفتیم تا ان شاءالله در سال آینده کسی زیر دو میلیون تومان حقوق نداشته باشد.

  • تاریخ: سه شنبه, 21 اسفند 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,133 بار
میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 98
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی