رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی آخرین وضعیت قیمت ها در بازار لوازم خانگی را تشریح کرد.

وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار چگونه است؟

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار کرد:درخواست جدیدی برای افزایش قیمت لوازم خانگی از سوی تولیدکنندگان داده نشده اما با توجه به افزایش هزینه منابع انسانی قیمت این محصولات در ماه دوم سال حدود 10 تا 20 درصد افزایش داشته است.وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار چگونه است؟ در ایرناک وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار چگونه است؟ در ایرناک

حمیدرضا غزنوی ، با بیان اینکه قیمت ها در بازار بر اساس میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود، در پاسخ به اینکه دلیل غیرمنطقی بودن قیمت برخی از انواع لوازم خانگی در بازار چیست؟ گفت:عرضه لوازم خانگی در بازار تا حدودی کم است که دلیل آن کاهش عرضه برخی برندهای خارجی و مشکلاتی است که در زمینه انتقالات مالی وجود دارد.

وی افزود:در سال جاری افزایش نرخ ارز و حقوق منابع انسانی باعث افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت تمام شده لوازم خانگی شده که تولیدکنندگان بعد از پرداخت حقوق فروردین این افزایش قیمت را در محصولات خود اعمال کردند؛ اما تکانه اقتصادی شدیدی که منجر به افزایش غیرمنطقی قیمت ها شود وجود نداشته است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در صورتی که نرخ دلار تغییری نکند، دلیلی برای افزایش قیمت بیشتر لوازم خانگی وجود نخواهد داشت، اظهار کرد:قیمت تمام شده تابعی از قیمت مواد اولیه، قطعات و هزینه منابع انسانی است اما قیمت محصولات در بازار تابع عرضه و تقاضا است و کاهش عرضه می تواند منجر به افزایش غیرمنطقی قیمت ها در مدت کوتاهی شود.

نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش 25 برابر شده

غزنوی با تاکید بر لزوم پشتیبانی از تولید داخل، تصریح کرد:نیاز واحدهای تولید لوازم خانگی به سرمایه در گردش نسبت به سال 1396 حدود 25 برابر شده است. از طرف دیگر افزایش نرخ ارز و کاهش فروش اعتباری مواد اولیه و قطعات، نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی را تشدید کرده است.

وی با بیان اینکه مشکلی برای تولید در بخش لوازم خانگی وجود ندارد، اظهار کرد:باید مقیاس تولید را افزایش دهیم تا ضمن کاهش قیمت تمام شده، اخلالی در قیمت های بازار نیز ایجاد نشود.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با تاکید بر لزوم پشتیبانی دولت از تولید لوازم خانگی، گفت:تاکنون دولت تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان اختصاص نداده و بانک ها نیز آنطور که باید از تولیدکنندگان پشتیبانی نکردند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 08 خرداد 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 2,397 بار
وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار چگونه است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...