هشتاد و سومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه دی 1396) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

زمان واریز یارانه دی ماه 96 اعلام شد در ایرناک زمان واریز یارانه دی ماه 96 اعلام شد در ایرناک هشتاد و سومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه دی 1396) ساعت 24:00 روز سه شنبه 26 دی ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

آقاي دكتر ايزدي رئيس هيئت مديره و مديرعامل سازمان هدفمند سازي يارانه ها با صدور اطلاعيه اي زمان واريز يارانه نقدي دی ماه را اعلام كردند.

 

متن اطلاعيه بدين شرح است:

احتراماً ؛ به اطلاع مردم شریف ایران میرساند "هشتاد و سوّمين" مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه سال جاری به ازای هر نفر 455.000  ریال به همراه افزايش حداقل مستمري خانوارهاي مددجويان تحت حمايت كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي كشور ساعت 24:00 روز سه شنبه مورخ 1396/10/26 به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر ، آبان و آذر 96 پرداخت شده و یارانه دی، بهمن و اسفند 96 باقی مانده است.

مبلغ یارانه دی نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 82 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 36،445،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

زمان واریز یارانه دی ماه 96 اعلام شد در ایرناک 

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 5,829 بار
زمان واریز یارانه دی ماه 96 اعلام شد
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی