عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین خبر داد.

وضعیت قیمت بنزین در سال 98

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت حامل های انرژی تبعاتی خواهد داشت، گفت: مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است.افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین منتفی شد در ایرناک افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین منتفی شد در ایرناک

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم دولت برای سهمیه بندی بنزین، گفت: این موضوع فعلاً از سوی دولت منتفی شده و زمانی برای آن اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه دولت پیش از هر اقدامی باید توضیحات لازم را ارائه کند، ادامه داد: قطعاً افزایش یکباره قیمت حامل های انرژی بر اقتصاد کشور تأثیر منفی خواهد گذاشت.

نماینده مردم ساری در مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان در بررسی بودجه سال 97 و 98 با افزایش قیمت حامل های انرژی مخالفت کرده بودند، افزود: قطعاً سهمیه بندی بنزین به کاهش مصرف منجر نخواهد شد و ممکن است تنها درآمد کمی را برای دولت داشته باشد که بار منفی این موضوع درآمدها را پوشش می دهد.

نحوه سهمیه بندی بنزین در سال 98

سهمیه بندی بنزین

عضو هیئت رئیسه مجلس با طرح این سؤال که "آیا دولت از عواقب این تصمیم خود خبر دارد یا خیر؟" اظهار داشت: گران شدن حامل های انرژی قطعاً در شرایط فعلی منجر به افزایش تورم و رکود خواهد شد.

یوسف نژاد با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی ریسک افزایش قیمت حامل های انرژی بالا است، گفت: دولت به دلیل مسائل اجتماعی و اقتصادی باید از تصمیمی که گرفته صرف نظر کند تا در یک فضای کارشناسی به دنبال حل مشکل باشیم.

وی با بیان اینکه دولت اگر بخواهد قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد باید متمم بودجه به مجلس ارائه کند، اظهار داشت: باید مشخص شود افزایش درآمدها ناشی از فروش حامل های انرژی در چه محلی هزینه خواهد شد تا مجلس این موضوع را قانونی کند، اگرچه نمایندگان مجلس با این تصمیم دولت برای افزایش قیمت ها مخالف هستند.

  • تاریخ: یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 2,584 بار
افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین منتفی شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...