بررسی نرخ های حق بیمه شخص ثالث مورد عمل شرکت های بیمه برای سال جاری نشان می دهد که این نرخ حدود 32 درصد بیش از سال گذشته تعیین شده است.

جدول قیمت بیمه شخص ثالث در سال 98

بررسی نرخ های حق بیمه شخص ثالث مورد عمل شرکت های بیمه برای سال جاری نشان می دهد که این نرخ حدود 32 درصد بیش از سال گذشته تعیین شده است.جدول قیمت بیمه شخص ثالث در سال 98 در ایرناک جدول قیمت بیمه شخص ثالث در سال 98 در ایرناک

شورایعالی بیمه در اجرای ماده (3) «آیین نامه تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث و نحوه تخفیف، افزایش یا تقسیط آن» مصوب هیات وزیران در سال 1396موضوع ماده (18) «قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه - مصوب سال 1395»، شورای عالی بیمه ششم اسفند ماه جدول نرخ حق بیمه ها را برای سال 1398 اصلاح کرد.

این شورا به طور معمول هرساله در اسفندماه نرخ حق بیمه پایه شخص ثالث را بعد از اعلام نرخ دیه توسط قوه قضاییه تعیین می کند. سال گذشته قوه قضاییه با رایزنی های صورت گرفته، نرخ دیه را 16.9 درصد نسبت به سال 97 افزایش داد. با این حال بررسی نرخ های حق بیمه شخص ثالث مورد عمل شرکت های بیمه برای سال جاری نشان می دهد که این نرخ حدود 32 درصد بیش از سال گذشته تعیین شده است.

براین اساس تمامی شرکت های بیمه موظف هستند بیمه نامه های شخص ثالثی را که تاریخ شروع پوشش آنها از اول فروردین 1398 و پس از آن است، با تعهدات بدنی سه میلیارد و 600 میلیون ریال (معادل دیه ماه های حرام) و تعهدات مالی حداقل 90 میلیون ریال صادر کنند.

شرکت های بیمه و نمایندگان آنها مکلف هستند جدول پایین را در معرض دید متقاضیان قرار دهند؛ نحوه اعمال انواع تخفیف ها و اضافه نرخ های حق بیمه مربوط به بیمه شخص ثالث، براساس ضوابط مندرج در آیین نامه اجرایی ماده (18) قانون فوق الذکر و با رعایت بخشنامه های بیمه مرکزی ایران است.

بیمه ماشین

جدول نرخ حق بیمه شخص ثالث برای سال 1398

براین اساس نرخ حق بیمه شخص ثالث پراید، پیکان و خودروهای مشابه با یک سال تخفیف یک میلیون و 573 هزار تومان، سایر خودروهای 4 سیلندر (پژو، رنو و ...) با تخفیف مشابه یک میلیون و 814 هزار تومان و خودروهای 6 سیلندر نیز با یک سال تخفیف 2 میلیون و 70 هزار تومان تعیین شده است.

حق بیمه ثالث پراید، پیکان و خودروهای مشابه با 2 سال تخفیف یک میلیون و 490 هزار تومان، سایر خودروهای 4 سیلندر (پژو، رنو و ...) با تخفیف مشابه یک میلیون و 719 هزار تومان و خودروهای 6 سیلندر نیز با 2 سال تخفیف یک میلیون و 902 هزار تومان محاسبه شده است.

این رقم برای حق بیمه ثالث پراید، پیکان و خودروهای مشابه با 3 سال تخفیف یک میلیون و 407 هزار تومان، سایر خودروهای 4 سیلندر (پژو، رنو و ...) با تخفیف مشابه یک میلیون و 623 هزار تومان و خودروهای 6 سیلندر نیز با 3 سال تخفیف یک میلیون و 796 هزار تومان تعیین شده است.

براساس ارقام این جدول، حق بیمه ثالث پراید، پیکان و خودروهای مشابه با 10 سال تخفیف 496 هزار تومان، سایر خودروهای 4 سیلندر (پژو، رنو و ...) با تخفیف مشابه 572 هزار تومان و خودروهای 6 سیلندر نیز با 10 سال تخفیف 633 هزار تومان محاسبه شده است.

 

  • تاریخ: دوشنبه, 26 فروردين 1398
بازدید : 780 بار
جدول قیمت بیمه شخص ثالث در سال 98
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...