قیمت نفت روز دوشنبه به بالاترین رقم ها در طی 5 ماه گذشته رسید.

قیمت نفت در بازار جهانی

به دنبال کاهش تولید اوپک، تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا و انتشار آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا، قیمت نفت روز دوشنبه به بالاترین رقم ها در طی 5 ماه گذشته رسید.افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در ایرناک افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در ایرناک

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت روز دوشنبه با 35 سنت معادل نیم درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 70 دلار و 69 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 35 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 63 دلار و 43 سنت رسید.

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا اوایل امروز به ارقام 70 دلار و 76 سنت و 63 دلار و 48 سنت رسید که بالاترین رقم از نوامبر سال گذشته تاکنون بود.

قیمت نفت

بانک جی پی مورگان آمریکا در یادداشتی نوشت:«با توجه به ادامه کاهش تولید اوپک و متحدانش برای چهارمین ماه متوالی و همچنین خوش بینی به مذاکرات تجاری آمریکا و چین قیمت نفت برنت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است.»

تجار گفتند انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا در روز جمعه نیز عامل دیگری بود که به رشد قیمت ها در بازارهای آسیایی کمک کرد.

موسسه مشورتی اف جی ای در یادداشتی نوشت، کاهش تولید های اوپک و متحدانش بدان معناست که «مازاد ذخایر نفتی در حال برطرف شدن است و وضعیت بازار مطلوب به نظر می رسد.» این موسسه اضافه کرده که «ممکن است قیمت نفت به سطح 75 دلار و یا حتی بالاتر برسد.»

تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از دیگر عوامل رشد قیمت نفت در هفته های اخیر بوده است.

موسسه اف جی ای گفته:«تحریم ها می تواند صادرات نفت ونزوئلا را 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد. عدم معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم ها نیز دیگر عاملی است که می تواند به رشد قیمت ها کمک کند.»

  • تاریخ: دوشنبه, 19 فروردين 1398
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 912 بار
افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...