شب گذشته منابع مختلف خبری اعلام کردند که از حدود یک ماه دیگر قیمت بنزین افزایش پیدا می کند و سهمیه بندی آغاز می شود.

جزئیات گران شدن قیمت گاز سی ان جی

رئیس انجمن جایگاه داران سی ان جی با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی از ابتدای خرداد ماه گفت:برای بنزین نیز سهمیه به خودرو از 60 لیتر برای خودروهای شخصی تا 180 لیتر برای عمومی در نظر گرفته خواهد شد.افزایش قیمت گاز سی ان جی + جزئیات در ایرناک افزایش قیمت گاز سی ان جی + جزئیات در ایرناک

اردشیر دادرس رئیس انجمن جایگاه داران گاز مایع فشرده CNG با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر افزایش قیمت CNG از تاریخ اول خرداد سال جاری گفت:البته در این مصوبه سه شرط برای افزایش قیمت CNG در نظر گرفته شده که سهمیه بندی و افزایش منطقی قیمت بنزین یکی از این شروط است خواهد بود و همچنین گفته شده است که برای تاکسی ها و خودروهای عمومی شرایط سهمیه متفاوت خواهد بود. همچنین افزایش قیمت گاز مایع فشرده LPG برای حمل و نقل نیز صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به موضوع افزایش قیمت بنزین گفت:افزایش قیمت بنزین به احتمال زیاد همزمان با افزایش قیمت CNG رخ خواهد داد و تاکنون چند سناریو در این مورد مطرح است که سناریوی اول مربوط به مرکز پژوهش های مجلس، سناریوی دوم مربوط به نهاد ریاست جمهوری و سناریوی سوم مربوط به وزارت نفت است.

رئیس انجمن جایگاه داران CNG با اشاره به اینکه 95 درصد از تاکسی ها دوگانه سوز هستند و 75 درصد خودروهای عمومی گازسوز هستند، گفت:انتظار ما بر این است که قیمت CNG معادل 20 درصد قیمت بنزین باشد و بر این اساس مقرر شده قیمت CNG با افزایش 40 تومانی از 415 تومان به 454 تومان برسد.

دادرس با اشاره به مباحث مطرح شده در مورد سهمیه بندی بنزین گفت:نظریه های مختلفی در این باره وجود دارد که سهمیه ها به خودرو اختصاص یابد و از 60 لیتر برای خودروهای شخصی تا 180 لیتر برای خودروهای عمومی و تاکسی باشد که البته سهمیه برای خودروهای دوگانه سوز کاهش پیدا خواهد کرد.

شب گذشته خبرنگار فارس با بررسی هایی که از منابع مختلف خبری انجام داده بود، مشخص شد که از حدود یک ماه دیگر قیمت بنزین افزایش پیدا می کند و سهمیه بندی آغاز می شود.

این گزارش حاکی است، نمایندگان مجلس نیز طرحی را در دستور کار خود داشتند که با اجرای سهمیه بندی بنزین سهمیه به جای اینکه به خودرو داده شود به هر فرد تعلیق گیرد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 28 فروردين 1398
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 527 بار
افزایش قیمت گاز سی ان جی + جزئیات
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی