دولت وام قرض الحسنه ازدواج را در بودجه سال 98 چقدر پیش بینی کرده است؟ در ادامه جزئیات سقف وام ازدواج در سال آینده را می خوانید.

وام ازدواج از 10 میلیون به 15 میلیون افزایش می یابد

جزئیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور نشان می دهد، دولت وام قرض الحسنه ازدواج جوانان را 15 میلیون تومان مانند سال جاری تصویب کرده و به مجلس ارسال خواهد کرد.وام ازدواج در سال 98 چقدر است؟ در ایرناک وام ازدواج در سال 98 چقدر است؟ در ایرناک

در بند «الف» تبصره 16 لایحه بودجه سال آینده آمده است:به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال 1398 یکصد و پنجاه میلیون (150.000.000) ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله است.

در حال حاضر با توجه به نوسان قیمت ارز و تاثیر آن در بهای تمام شده لوازم خانگی، تورم، مسکن و نظایر آن ارزش این رقم کاهش یافته و منطبق با شرایط روز کشور نیست.

در همین باره رحیم زارع رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس گفته بود، نمایندگان مجلس موضوع وام ازدواج 30میلیون تومانی را در بودجه 98 پیگیری می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است براساس بررسی های انجام شده امکان افزایش مبلغ وام ازدواج به 30 میلیون تومان با استفاده از منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها وجود دارد.

آمارها نشان می دهد وام ازدواج 30میلیون تومانی با بازپرداخت 10 ساله برای حدود یک میلیون و 200 هزار جوان در سال 98 نیاز به 36 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه نیاز دارد.

رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس در مورد منابع مورد نیاز وام ازدواج بیان کرده طبق گزارش ها و بررسی های صورت گرفته منابع قرض الحسنه جدید در اختیار بانک ها برای سال آینده در مجموع 56 هزار میلیارد تومان است که می تواند جوابگوی بازپرداخت وام ازدواج 30 میلیون تومانی باشد.

  • تاریخ: سه شنبه, 13 آذر 1397
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 1,528 بار
وام ازدواج در سال 98 چقدر است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی