هشتاد و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اردیبهشت 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه 97 اعلام شد در ایرناک زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه 97 اعلام شد در ایرناک هشتاد و هفتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اردیبهشت 1397) ساعت 24:00 روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

مبلغ یارانه اردیبهشت نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 86 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 38،265،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

 

اخبار یارانه این ماه

  جعفرزاده: نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها صددرصد مغایر قانون است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به قرائت گزارش عملکرد هفت ساله اجرای قانون هدفمندی در مجلس، اظهار کرد: در مورد هدفمندی یارانه ها با این روش ما به جایی نمی‌رسیم و باید یک بار برای همیشه قاطعانه تصمیم بگیریم. ما می‌خواستیم حامل‌های انرژی را هدفمند کنیم تا سوخت کمتری مصرف شود اما امروز ۶۰، ۷۰ و گاهی تا ۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنیم و اوضاع هم بدتر شده است.

وی با اشاره به پرداخت ۳۳۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در سال‌های گذشته، اظهار کرد: با این رقم می‌شد تحول عظیمی در کشور ایجاد کرد در حالیکه ما شاهد نارضایتی‌های بسیار زیاد، دعوا و اختلاس و دزدی در این زمینه بودیم و همه چیز اتفاق افتاد جز آن چیزی که باید می‌شد.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری در قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت:‌ البته قانون هدفمندی یارانه ها ۹۸ تا ۹۹ درصد خوب است و کشور به آن نیاز دارد اما آن چیزی که اکنون اجرا می‌شود صددرصد با قانون مغایرت دارد. ما کجا گفته بودیم فقط پول بدهیم؟ کجا گفته بودیم اصلا پول بدهیم؟ ما باید ۵۰ درصد یارانه نقدی و 50 درصد یارانه غیرنقدی پرداخت می‌کردیم و به مرور سازمان تامین اجتماعی را تشکیل می‌دادیم نه اینکه صدقه بدهیم.

جعفرزاده با بیان اینکه «آنچه اکنون به عنوان سازمان تامین اجتماعی شناخته می‌شود در واقع بیمه خدمات اجتماعی است» اضافه کرد: طبیعتا عده‌ای از اجرای هدفمندی آسیب می‌بینند، ما باید برای آنها سازمان تامین اجتماعی را پیش‌بینی می‌کردیم. در این ماجرا حامل‌های انرژی، هدفمندی، پرداخت نقدی و کمک به آسیب دیدگان هیچ کدام محقق نشد و در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی نشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه «هیچ کدام از دولت‌ها قانون هدفمندی را به درستی اجرا نکردند» تصریح کرد: زمانی که آقای روحانی سر کار آمد، من به ایشان گفتم دولت رفاه تشکیل دهید، این به معنای پخش کردن پول و کالا نیست بلکه به معنای کمک به نیازمند است، اگر چنین چیزی نباشد انگار دولت نسبت به جامعه بی‌تفاوت است.

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 2,595 بار
زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه 97 اعلام شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی