نود و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه بهمن 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه بهمن ماه 97

نود و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه بهمن 1397) ساعت 24:00 روز بنجشنبه 25 بهمن ماه 1397 به حساب سرپرستان خانوار واریز و از بامداد روز جمعه 1397/11/26 قابل برداشت است.یارانه بهمن | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی بهمن ماه 97 در ایرناک یارانه بهمن | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی بهمن ماه 97 در ایرناک

مبلغ یارانه بهمن نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 95 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 42،360،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه بهمن ماه 97

یارانه بهمن ماه 97


اخبار یارانه بهمن ماه

ماجرای ارسال پیامک قطع یارانه نقدی

مدتی است پیامکی از سوی یک شماره ناشناس برای افراد مختلف ارسال شده و به آن ها برای قطع شدن یارانه نقدیشان هشدار می دهد.

طبق گزارش های اعلام شده به تازگی روشی جدید برای دزدی اطلاعات حساب بانکی توسط سودجویان به کار برده می شود. در این روش از تکنیک هک فیشینگ استفاده می شود.

برای این که فرد سود جو بتواند به اطلاعات حساب فردی دسترسی پیدا کند ابتدا با یک شماره ناشناس پیامی حاوی یک متن اخطار برای قطع شدن یارانه نقدی به گوشی افراد ارسال می کند. متن پیام به شرح زیر است:

" یارانه شما قطع شد. برای فعال سازی در لینک زیر ثبت نام کنید. "

قطع یارانه نقدی

اگر دقت کنید در قسمت اطلاعات فرد ارسال کننده پیام، یک شماره چند رقمی وجود دارد. در رابطه با این مسئله باید بگوییم که پیامک هایی که از سوی دولت به گوشی کاربران فرستاده می شود برچسب نام اختصاصی دارند و شما در هنگام دریافت این پیامک ها شماره ای بر روی گوشی خود مشاهده نمی کنید. اما هنگامی که این پیام به دست شما می رسد در بالای صفحه شماره نسبتا طولانی را مشاهده می کنید. حتی اگر بر فرض مثال از سوی دولت یک پیام بدون اسم و همراه شماره برای کاربر ارسال شود، مطمئنا با یک عدد رندتر و کوتاه تر این پیامک ارسال خواهد شد.

مشکل دیگری که در این پیام وجود دارد آدرس سایت است که با کمی دقت متوجه وجود دو مشکل درون آن می شوید. اولی نام سایت است که به جای واژه یارانه ها (YARANEHA) در آن از واژه یارانه (YARANEHE) استفاده شده است. مسئله دوم این است که سایت های دولتی ایرانی از دامنه ir. استفاده می کنند و دامنه com. برای سایت های دولتی ایرانی تعریف نشده است.

هنگامی که شما وارد سایت می شوید به منظور قطع نشدن یارانه نقدی از شما پول درخواست می شود. قدم اصلی هک کردن اطلاعات بانکی شما این است که پس از ورود به سایت بانکی برای پرداخت مبلغ خواسته شده سایت فیشینگ به جای سایت اصلی بانک برای شما باز می شود. در این روش هکر یک صفحه مشابه صفحه اصلی پرداخت بانکی می سازد و به جای سایت اصلی جا می زند.

در این مورد خاص حتی شما در صفحه پرداخت بانکی یک ایموجی قلب شکسته مشاهده می کنید که مطمئنا اداره های رسمی از این نوع محتوی در وبسایت های خود استفاده نمی کنند.

در آخر باید به بزرگ ترین مشکل این پیامک اشاره کنیم. هیچ گاه از سوی دولت برای شما پیامکی با این محتوی ارسال نمی شود و اگر یارانه نقدی شما قطع شده باشد از شما برای وصل شدن دوباره آن مبلغی درخواست نخواهد شد. لطفا متن پیامک هایی که از شماره های ناشناس برای شما ارسال می شود را پیش از هر اقدامی بررسی کنید.


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

dhvhki / dhvhki liv / dhvhki Hfhk / dhvhki Hbv / dhvhki nd / dhvhki hstkn / dhvhki tv,vndk / dhvhki hvndfiaj / dh vhki ovnhn / dhvhki jdv / dhvhki lvnhn / dhvhki aivd,v

  • تاریخ: سه شنبه, 23 بهمن 1397
بازدید : 2,936 بار
یارانه بهمن | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی بهمن ماه 97
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...