هشتاد و نهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه تیر 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

یارانه تیر ماه 97 کی واریز میشه؟ در ایرناک یارانه تیر ماه 97 کی واریز میشه؟ در ایرناک هشتاد و نهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه تیر 1397) ساعت 24:00 روز سه شنبه 26 تیر ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

مبلغ یارانه تیر نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 88 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 39،175،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

اخبار یارانه این ماه

مقدار یارانه دریافتی توسط ایرانیان به قیمت شاه توت رسید

به گزارش اسپوتنیک، با کم ارزش شدن پول ایرانیان و افزایش قیمت دلار در "ایران"، بسیاری از اجناس قیمت بالاتری را شامل شده است. به عنوان مثال قیمت شاهتوت به ۴۳ هزار تومان رسیده است. بسیاری از کاربران با انتقاد از این شرایط شوخی ای در شبکه های اجتماعی انجام داده اند که گفته شده است قیمت یارانه ای که هر ماه دولت به هر نفر می دهد برابر با یک کیلو شاه توت است. عده ای از کاربران معتقدند که این قیمت مربوط به یک میوه فروش گران فروش است و منطقی نیست. عده ای دیگر از کاربران نیز معتقدند که سیاست‌های اشتباه باعث بروز این گونه ناهماهنگی ها می‌شود.

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 4,652 بار
یارانه تیر ماه 97 کی واریز میشه؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی