هشتاد و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه خرداد 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

یارانه خرداد ماه 97 کی واریز میشه؟ در ایرناک یارانه خرداد ماه 97 کی واریز میشه؟ در ایرناک هشتاد و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه خرداد 1397) ساعت 24:00 روز پنجشنبه 24 خرداد ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

مبلغ یارانه خرداد نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 87 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 38،720،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

اخبار یارانه این ماه

زمان واریز یارانه خرداد 97 و حقوق کارمندان و بازنشستگان

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گفت:حقوق شاغلان، بازنشستگان و یارانه نقدی قبل از عید سعید فطر پرداخت خواهد شد.

«محمدباقر نوبخت»، سخنگوی دولت، در نشست خبری خود پس از تشکر از مردم برای حماسه آفرینی در روز قدس و تبریک عید سعید فطر گفت:دولت خود را برای عیدسعید فطر آماده کرده است تا به بخشی از تعهدات خود عمل کند. تمهیداتی توسط سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته و قرار است تا قبل از عید فطر حقوق شاغلین و بازنشستگان و همه ملت ایران (یارانه) پرداخت شود. این رقم سنگین است اما با تاکید جناب آقای رییس جمهور علاوه بر پرداخت حقوق شاغلین و بازنشستگان درصد افزایشی حقوق نیز لحاظ خواهد شد.

نوبخت تأکید کرد:تا پایان شهریور ماه امسال یعنی نیمه اول سال 3 هزار و 400 میلیارد برای فرهنگیان و دو هزار میلیارد برای غیر فرهنگیان واریز خواهد شد.

وی با اشاره به پرداخت ها در حوزه عمرانی گفت:در دو ماهه اول سال قرار شد 28 هزار میلیارد پرداخت عمرانی داشته باشیم. براساس آخرین گزارش خزانه از این 28 هزار میلیارد، 3 هزار و 139 میلیارد تومان به صورت نقدی بین طرح های عمرانی توزیع شد. 21 هزار میلیارد تومان نیز به صورت اوراق مالی در حال توزیع است. این اعداد نسبت به سه ماهه سال های قبل متقابل است.

نوبخت با اشاره به خرید تضمینی گندم گفت:تا 20 خرداد ماه امسال 2 میلیارد و 685 هزار تن گندم خریداری شده است که ارزش آن حدود 3 هزار و 565 میلیارد تومان است. از این 3 هزار میلیارد تومان، 1800 میلیارد تومان پرداخت شد. سعی می کنیم تا باقیمانده این پول نیز واریز شود.

سخنگوی دولت در خصوص ارز بیان کرد:قرار شد در نظام ارزی جدید هرکس برای واردات ثبت سفارش انجام دهد و در ادامه دلار با قیمت 4200 تومان دریافت کند. تا 20 خردادماه سال جاری، براساس گزارشی که امضای رییس کل بانک مرکزی را دارد؛ 10 میلیارد و 959 میلیون دلار از منابع بانک مرکزی با نرخ 4200 تخصیص داده شده است. همچنین از طریق سامانه نیما 4میلیارد و 799 میلیارد از محل صادرات غیر نفتی ارز تخصیص داده شده است.

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 3,981 بار
یارانه خرداد ماه 97 کی واریز میشه؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی