نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین 1398) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

اعلام زمان واریز یارانه فروردین ماه 98

نود و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین 1398) ساعت 24:00 روز دوشنبه 26 فروردین ماه 1398 به حساب سرپرستان خانوار واریز و از بامداد روز سه شنبه 1398/01/27 قابل برداشت است.یارانه فروردین | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی فروردین ماه 98 در ایرناک یارانه فروردین | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی فروردین ماه 98 در ایرناک

مبلغ یارانه فروردین نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته است؟

تا پایان مرحله 97 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 43،270،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

یارانه فروردین ماه 98

یارانه فروردین ماه 98


اخبار یارانه فروردین ماه

تکلیف حذف یارانه نقدی چه خواهد شد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:یارانه 3دهک درسال 98 قطع می شود که به افرادی که حقوق بالای 5 میلیونی داشته و هنوز یارانه می گیرند و افراد فوت شده ای که هنوز یارانه آنها برقرار است در سال آینده یارانه تعلق نمی گیرد.

رحیم زارع با بیان این مطلب در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما، گفت:بودجه امسال نسبت به سال قبل تفاوت هایی داشت. هدفمندی، بهزیستی، افزایش وام های ازدواج، بیمه سلامت، یارانه کالاهای اساسی، سقف افزایش حقوق کارمندان تا 400 هزار تومان به اضافه 10 درصد، افزایش اشتغال، اولویت افزایش حقوق بازنشستگان کمتر از 2.5 میلیون تومان، سقف مالیاتی حقوق کارمندان دولت، افزایش یارانه خرید گندم، آب و برق مدارس، تسهیلات مددجویان و معافیت از پرداخت آب و برق و گاز برای یکبار، افزایش اشتغال برای کمیته امداد و بهزیستی، اصلاح ایرادات شورای نگهبان از بودجه، حق بیمه رانندگان درون شهری و برون شهری و هزینه بیمه تکمیلی جانبازان، میزان افزایش شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات دولتی و مواردی از این قبیل از جمله مواردی بود که در بودجه امسال لحاظ شده است.

زارع درباره حذف 3 دهک یارانه بگیر نیز گفت:3 دهک بالای جامعه با توجه به حساب بانکی و اموالی که به نامشان ثبت شده شناسایی می شوند. افرادی که حقوق بالای 5 میلیونی می گیرند و هنوز یارانه دریافت می کنند، افرادی که فوت شده اند و هنوز یارانه دریافت می کنند جز 3 دهک خواهند بود که حذف یارانه آنها در حمایت از اشتغال و تولید و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت هزینه خواهد بود.

وی گفت:20 هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم برای اشتغال در نظر گرفته شده است. از دولت انتظار داریم ظرفیت ها در بهزیستی، بسیج ، ستاد اجرایی اشتغال فرمان امام، خاتم الانبیا را در اشتغال نظر بگیرد.

پیشنهاد مجلس برای حذف یارانه نقدی

جزئیات دریافت و حذف یارانه نقدی در سال 98

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:عرضه دو میلیون بشکه نفت در بورس انرژی و افزایش حامل های انرژی به قیمت تمام شده از دیگر مواردی است که می توان از این ظرفیت ها در اشتغال استفاده کرد.

زارع خاطر نشان کرد:امسال نوک پیکان بودجه به سمت تولید است و قطعا وضعیت تولید بهبود خواهد یافت. مشوق هایی که برای صادرکنندگان در صورت بازگرداندن ارز حاصل از صادرات در نظر گرفته شده می تواند از تفاوت های بودجه امسال باشد.

وی درباره درآمدهای مالیاتی در سال 98 گفت:نرخ ها تغییری نکرده و سرجمع مالیات ها همان 27 درصد می شود. با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده که 9 درصد است، درآمد مالیاتی که دولت پیش برآورد کرده در سال 98 محقق نخواهد شد.


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

dhvhki / dhvhki liv / dhvhki Hfhk / dhvhki Hbv / dhvhki nd / dhvhki hstkn / dhvhki tv,vndk / dhvhki hvndfiaj / dh vhki ovnhn / dhvhki jdv / dhvhki lvnhn / dhvhki aivd,v

  • تاریخ: دوشنبه, 20 اسفند 1397
بازدید : 1,165 بار
یارانه فروردین | تاریخ و ساعت واریز یارانه نقدی فروردین ماه 98
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...