هشتاد و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند 1396) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

زمان واریز یارانه اسفند ماه 96 اعلام شد در ایرناک زمان واریز یارانه اسفند ماه 96 اعلام شد در ایرناک هشتاد و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه اسفند 1396) ساعت 24:00 روز شنبه 26 اسفند ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر ، آبان ، آذر ، دی و بهمن ماه 96 پرداخت شده و تنها یارانه اسفند 96 باقی مانده است.

مبلغ یارانه اسفند نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 84 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 37،355،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

زمان واریز یارانه اسفند ماه 96 اعلام شد در ایرناک 

 

اخبار یارانه این ماه

بر اساس مصوبه مجلس، دولت موظف به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی در سال ۹۷ شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۱۵ اسفند)‌، پارلمان و در جریان بررسی موادی از بودجه ۹۷ که از شورای نگهبان اعاده شده با اکثریت آرا بخشی از تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ را که به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص دارد را تصویب کردند.

بر اساس این گزارش، شورای نگهبان نسبت به تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ ایراد گرفته و عنوان کرده بود که طبق مصوبه مجلس منظور از خانوارهای پردرآمد مشخص نیست که نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر شورای نگهبان عبارت ۳ دهک بالای پردرآمدی را جایگزین خانوارهای پردرآمد کردند.

بهارستان‌نشینان که در این جلسه از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر با ۱۳۷ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۵ رای ممتنع این اصلاحیه را در تبصره ۱۴ انجام دادند، دولت را موظف کردند که نسبت به حذف یارانه ۳ دهک بالای درآمدی به‌صورت تدریجی در سال آینده اقدام کند.

 

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 3,728 بار
زمان واریز یارانه اسفند ماه 96 اعلام شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی