هشتاد و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین 1397) در چه تاریخ و ساعتی به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود؟

زمان واریز یارانه فروردین ماه 97 اعلام شد در ایرناک زمان واریز یارانه فروردین ماه 97 اعلام شد در ایرناک هشتاد و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه فروردین 1397) ساعت 24:00 روز یکشنبه 26 فروردین ماه امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

یارانه فروردین امسال اولین یارانه پرداختی در سال 97 خواهد بود.

مبلغ یارانه فروردین نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازای هر نفر 455,000 ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله 85 یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون 37،810،500 ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال 1389 آغاز شده است).

 

زمان واریز یارانه فروردین ماه 97 اعلام شد در ایرناک 

 

اخبار یارانه این ماه

 هدف احمدی‌نژاد از پرداخت یارانه نقدی نمک‌گیر کردن مردم بود؟

حسین صمصامی وزیر اقتصاد دولت نهم با اشاره به رفتارهای امروز محمود احمدی‌نژاد گفت: من از نزدیک با آقای احمدی‌نژاد کار کردم و ارتباط کاری که با وی داشتم یک شناخت نسبی نسبت به وی پیدا کردم و به واسطه همین شناخت نسبی رفتارهای وی در همان اوایل توی ذوقم خورد.

وزیر اقتصاد دولت نهم اظهار داشت: به ویژه از زمانی که من به وزارت اقتصاد رفتم از نزدیک شاهد بودم که رفتار و گفتار آقای احمدی‌نژاد با هم متفاوت بود و رفتارهای وی بیانگر این بود که آنچه که در ظاهر نشان می‌دهد، نیست.

وی افزود: من همیشه می‌گفتم که این آقای احمدی‌نژاد هیچ وقت در نظام جمهوری اسلامی ایران عاقبت‌ به خیر نخواهد شد چرا که ایشان یک مشکل اصلی و مهم دارد و آن این است که وی برای رضای خدا کار نمی‌کند و من معتقدم که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولی که برای رضای خدا کار نکند عاقبت به خیر نمی‌شود.

صمصامی خاطرنشان کرد: سیاست‌مداری که صادق نیست و دروغ می‌گوید و از احوالات مردم خبر ندارد که در زندگی و امورات روزمره مردم چه می‌گذرد و بعد شعار مبارزه با فساد سر می‌دهد رفتارش نشان می‌دهد که برای رضای خدا کار نمی‌کند. آقای احمدی‌نژاد متأسفانه این ویژگی را داشت.

 

یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (60 درصد در سال 1390) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود.

این کار در اواخر دههٔ 1380 به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ 1390 انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

بازدید : 11,626 بار
زمان واریز یارانه فروردین ماه 97 اعلام شد
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی