سعید طوسی گفت: رأی تبرئه‌ام صادر شده و به وکیلم نیز ابلاغ شده به زودی منتشر می‌شود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک پرونده سعید طوسی که به اتهام آزار جنسی شاگردان خود چندی پیش در فضای مجازی جنجالی شده بود بالاخره به پایان خود رسید و رای دادگاه تجدید نظر صادر شد. اما صدور این حکم بازهم بهانه‌ای شد برای جنجال علیه قوه قضاییه؛ و نماینده‌ای که از ابتدای ورودش به مجلس دهم، وظیفه حمله به قوه قضاییه را بر عهده گرفته و آن را همگام با چند کانال ضدانقلاب، بی بی سی فارسی و صدای آمریکا به پیش می‌برد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی طی رشته توییتی با انتشار این خبر نوشت: «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رییس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک صادقی سپس با انتشار چند توییت دیگر علیه قوه قضاییه، مدعی شد: «اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را ازدادگاه گرفته بود».

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک اما سعید طوسی نیز در اولین واکنش به این اقدام صادقی، در گفت و گو با یک وبسایت خبری نزدیک به اصلاح طلبان (انصاف نیوز) در پاسخ به ادعای زد و بند در این پرونده که از سوی محمود صادقی، مطرح شده بود، گفت:

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک «من این آقا را اصلاً نمی‌شناسم. قطعاً ایشان هر کسی هست دروغ می‌گوید و ادعای بی‌خودی دارد و برای خودش حرف زده است. اگر ایشان مشکلی دارند با وکیلم، آقای حمید هروی تماس بگیرند تا توجیه شوند».

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک وی ضمن تایید خبر تبرئه خود گفت : رأی تبرئه‌ام صادر شده و به وکیلم نیز ابلاغ شده به زودی منتشر می‌شود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

مقامات قضایی درباره پرونده سعید طوسی چه گفته بودند؟

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

مقامات قضایی درباره پرونده سعید طوسی چه گفته بودند؟

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در آبان ماه ۹۵ درخصوص پرونده طوسی گفته بود :

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک در این پرونده کسی آمده شکایت کرده و شکایت بررسی شده اما هنوز مرحله رسیدگی به پایان نرسیده است. این پرونده که در ابتدا یک شاکی داشت و بعدا سه یا چهار نفر شدند در مسئله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب صادر شده و این قرار قطعی است.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سخنگوی دستگاه قضا همچنین درباره دیگر اتهام مطرح شده علیه طوسی گفت: ادعای دیگری شده که تشویق به فساد صورت گرفته در مورد این مسئله هم قرار منع تغقیب صادر شد اما اعتراض شد و به دادگاه رفت و دادگاه با قرائن و شواهدی گفته که باید رسیدگی ادامه پیدا کند به همین دلیل قرار منع تعقیب را نقض کرده است.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک اژه ای گفت: کسی که شکایت می کند اما آن فرد دلیل و شاهدی ندارد بنابراین با اظهاراتی که شاکی مطرح می‌کند و تحقیقاتی که صورت می‌گیرد اگر قاضی علم پیدا کند حکم می‌دهد. ممکن است واقعا هم حق با شاکی باشد اما گاهی اثبات نمی‌شود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه ما از این دست پرونده‌ها قبلا هم داشته‌ایم گفت: برای مثال پرونده‌ای داشتیم که یک نفر علیه بازیگر سینما به دلیل تجاوز به عنف شکایت کرده بود اما ثابت نشد و نهایتا در حد یک ارتباط غیر شرعی ثابت شد که آن بازیگر به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. در این پرونده شاکی معترض بود و می‌گفت تجاوز صورت گرفته اما اثبات نشده بود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک وی در ادامه تصریح کرد: در پاره‌ای موارد عفت عمومی قانونا و شرعا امکان ریز شدن و تحقیق جزیی نیست و ضابط حق ورود ندارد و اگر نیروی انتظامی یا دادسرا وارد شود خلاف صورت گرفته است. در اینجا پرونده باید مستقیم به دادگاهی با چند قاضی تشکیل می‌شود ارجاع شود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک وی با بیان اینکه براساس قانون اساسی و قوانین دیگر موارد عفت عمومی از جمله مواردی است که باید به صورت غیر علنی به آن رسیدگی شود گفت دلیل این موضوع این است که خیلی اوقات بیشتر از اینکه به ضرر مجرم باشد به ضرر شاکی است و گاهی افشای موضوع به خانواده شاکی لطمه وارد می‌کند و حتی برخی موارد اشاعه فحشا می‌شود.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک وی افزود: بنابراین چه آنجایی که جرم اثبات شده و چه انجایی که جرم اثبات نشده هیچ کس مجاز نیست آنرا مطرح کند موضوع بحث سیاسی گروهی نیست بلکه شرع و قانون و اخلاق اجازه نمی دهد.

***

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی کیست؟

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید گندم نژاد طوسی متولد ۱۳۴۹ در تهران است. او از یک‌سالگی به مشهد رفته و از پنج‌سالگی فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک او قاری بین‌المللی قرآن، کارشناس شورایعالی قرآن، آموزگار کلاس‌های قرآن با تمرکز بر آموزش نوجوانان است.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی بارها برنده مسابقات قرائت قرآن در کشورهای مختلف شده است.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک او نفر اول مسابقات بین‌المللی سوریه ۱۳۷۲، نفر اول مسابقات بین‌المللی مالزی ۱۳۷۷، نفر اول مسابقه کشوری ابتهال و دعا، نفر اول مسابقات کشوری قرائت قرآن ۱۳۷۹ است.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک طوسی در مراسم‌های رسمی مختلفی چون افتتاحیه مجلس دهم، مراسم احیای شب‌های قدر در مصلای تهران به قرائت قرآن پرداخت.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک وی از اعضای شورای عالی قرآن کشور است.

***

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک ماجرای اتهامات علیه طوسی از کجا آغاز شد؟

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک برای اولین بار در خرداد ماه ۹۵ برخی رسانه ها از وجود پرونده علیه سعید طوسی به دلیل اعمال منافی عفت خبر دادند. این اخبار آن چنان مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه اوایل مهر ماه یکی از رسانه های خارج از ایران اتهامات سنگینی علیه او مطرح کرد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک این اتهامات بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی داشت. برخی شاکیان این پرونده نیز گفت و گوهایی با رسانه های خارج از ایران داشته اند که درآن ادعاها و اتهامات خودر را علیه سعید طوسی مطرح کردند. در واکنش به این اتهامات سعید طوسی دو بیانیه صادر کرد و همه ادعاها را رد کرد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک او در بیانیه اول که روز پنج شنبه صادر کرد نوشت:

«این‌جانب سعید طوسی، شاگرد و خادم قرآن کریم، شایعاتی مبنی بر دستگیری خود به جرم‌های مختلف با آمار و اعداد عجیب و غریب و داستان‌های متناقض و سراپا کذب شنیدم که گویا از طریق برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های یهودی به طور هماهنگ و با کمک برخی از ایادی خود در داخل و یا خارج مستندسازی شده و با ارتباط‌دادن آن به ساحت مقدس قرآن و جامعه قرآنی و نیز شخص مقام معظم رهبری ناخواسته پرده از مقاصد شوم و خباثت‌آلود خود برداشته‌اند.»

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی خطاب به مقام معظم رهبری نوشته است :

«رهبرا! سلام و درود بر تو و صلابتت. هیبتت مستدام که دشمنانت چنان خار و زبون شده‌اند که چون در مقابل اقتدار و نفوذ کلامت درمانده گشته‌اند، فرصت را غنیمت شمرده و توطئه‌های ناجوانمردانه خود را با بهانه قراردادن من، متوجه مقام ولایت سازند! شرمسارم که قرعه آنان به نام من افتاد و مرا بهانه تهمت و تخریب کرده‌اند و درعین‌حال، سرفرازم از اینکه مرا قاری محبوب شما می‌خوانند.»

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک اما او در همان روز بیانیه دومی نیز صادر کرد و کلیه اتهامات را رد کرد.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک او در این بیانیه نوشت :

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک «مستندات و اظهارات ارائه شده در سایت‌ها و برنامه‌ها و نمایش‌های تلویزیونی، سراسر کذب و جعلی است و به درد همان فیلم های سینمایی می‌خورد.»

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک او تاکید کرد که "اینجانب تاکنون به دلیل جلوگیری از هتک آبروی جامعه قرآنی سکوت کرده‌ام، اما از این پس به همین دلیل و برای حفظ حیثیت خود در جامعه قرآنی در مقابل این هتاکی ها و پرده دری‌ها، اقدامات قانونی خود را از طریق محاکم صالحه قضایی انجام خواهد داد. "

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک یک روز پس از انتشار این دو بیانیه از سوی خبرگزاری قرآن (ایکنا)، همین خبرگزاری خبری را منتشر کرد که از اقدامات تازه شاکیان پرونده حکایت داشت.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک به گزارش خبرگزاری قرآن، در همان زمان طرح اتهامات علیه طوسی، شاکیان پرونده ضمن تهیه نامه ای به رییس قوه قضائیه و اعلام برائت از رسانه های معاند، رسیدگی به پرونده را خواستار شدند.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک ***

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک نتیجه دادگاه مشخص شد؛ تکلیف اظهارات محمود صادقی و دوستانش چه خواهد شد؟

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک با روشن شدن حکم دادگاه و تبرئه طوسی، محمود صادقی بار دیگر علیه قوه قضاییه دست به کار شده است و در توییتر و کانالش، ضمن سوء استفاده از فضای احساسی بوجود آمده در این ماجرا، اتهاماتی را بدون ارائه سند و مدرک مطرح می‌کند. نکته جالب توجه دیگر از تکمیل این حرکت صادقی، ورود تاج‌زاده، از چهره‌های تندرو اصلاحات و از محکومان امنیتی فتنه 88 به ماجراست.

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک به گزارش مشرق، مصطفی تاجزاده نیز با انتشار توییتی، از طرف افکار عمومی، تلویحا نهادهای عالی نظام را تهدید کرده است. این دو (تاجزاده و صادقی) هشتگ‌هایی را نیز برای اعتراض به این حکم در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته‌اند!

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک  

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک

 

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک به نظر می‌رسد قوه قضاییه ضمن پاسخ فوری به اتهامات مطرح شده و شفاف‌سازی روند دادرسی این پرونده، (در صورت اثبات بی پایه بودن اتهامات محمود صادقی) در همکاری با مجلس و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، با قاطعیت با موضوع برخورد نماید.


تاریخ : 96/11/07

سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک سعید طوسی تبرئه شد!-ایرناک mashregh

(0 رای)
بازدید : 172 بار

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی