فکر میکنید کدام محله های تهران پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین هستند؟

شلوغ ترین محله تهران کجاست؟

محله فتح در منطقه 9 تهران با 86 نفر به عنوان کم جمعیت ترین محله شهر شناخته می شود؛ از طرفی تهرانپارس غربی با داشتن جمعیتی بالغ بر 125هزار نفر پرجمعیت ترین محله پایتخت است.شلوغ ترین محله تهران کجاست؟ در ایرناک شلوغ ترین محله تهران کجاست؟ در ایرناک

برای اینکه بدانید در تهران محله هایی وجود دارد که پرجمعیت تر از بسیاری شهرهای بزرگ کشور است، یا برای دانستن تعداد آپارتمان های تهران به تفکیک مساحت و یا مناطقی با بیشترین تعداد کتابخانه های عمومی به سایت «داده نمای» شهرداری تهران سری بزنید.

با مراجعه به این وبگاه به آدرس data.tehran.ir می توان از اطلاعات آماری شهر که در دسته بندی های تفکیک شده با نمودار، جداول و توضیحاتی همراه است به سادگی استفاده کرد.

طبق آمار منتشر شده در سایت داده نمای تهران، محله تهرانپارس غربی در منطقه چهار با داشتن جمعیتی بالغ بر 125هزار نفر پرجمعیت ترین محله و شلوغ تر از شهرهای بزرگ و قدیمی مثل بندر انزلی، لاهیجان و چابهار است.

محله مسعودیه در منطقه 15 و جنت آباد جنوبی در منطقه پنج به ترتیب پس از تهرانپارس غربی پرجمعیت ترین و همچنین محله بوستان ولایت در منطقه 19 و کوهسار در منطقه یک نیز بعد از فتح، کم جمعیت ترین محلات شهر تهران هستند.

طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت داده نما در تهران بیش از 8 میلیون و 600هزار نفر زندگی می کنند که منطقه چهار با داشتن جمعیتی بالغ بر 920 هزار نفر، پرجمعیت ترین و منطقه 9 با داشتن حدود 174 هزار نفر کم جمعیت ترین منطقه شهر تهران محسوب می شوند.

همچنین متراکم ترین منطقه تهران به لحاظ جمعیت، منطقه 10 با آمار 399 نفر بر هر هکتار محسوب می شود. منطقه 22 نیز با آمار 30 نفر بر هر هکتار کم تراکم ترین منطقه تهران است. وجود بافت ریزدانه در منطقه 10 و زمین های عریض در منطقه 22 نشان دهنده و دلیل حجم بالا و کم تراکم در این دو منطقه است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران، سایت «داده نما» را در دوره جدید مدیریت شهری با هدف دسترسی آزاد شهروندان به داده های شهر، راه اندازی و در آن اقدام به رونمایی از آمار و اطلاعات مختلفی در حوزه هایی مثل ارتباطات، امور قضایی، انرژی، آموزش، بازارهای مالی، جمعیت و نیروی انسانی، حمل و نقل و انبارداری، آب و هوا، صنعت و معدن، عمران شهری و... کرده است. اطلاعات این سایت به مرور در حال به روزرسانی و تکمیل است.

  • تاریخ: چهارشنبه, 19 دی 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 791 بار
شلوغ ترین محله تهران کجاست؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

loading...