بخشنامه ای از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور، ابلاغ شده و صادرات مرغ را از اول اسفند تا 15 خرداد 98 ممنوع کرده است.

جزئیات ممنوعیت صادرات مرغ به خارج از کشور

بخشنامه ای از سوی مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور، ابلاغ شده و صادرات مرغ را از اول اسفند تا 15 خرداد 98 ممنوع کرده است.صادرات مرغ به خارج از کشور ممنوع شد در ایرناک صادرات مرغ به خارج از کشور ممنوع شد در ایرناک

در این بخشنامه تاکید شده است، پیرو بخشنامه شماره 259.97.930027 مورخ 97.8.1 به پیوست تصویر نامه شماره 60.298497 مورخ 97.11.17 وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت صادرات گوشت مرغ از تاریخ 97.12.1 تا پایان ماه مبارک رمضان ارسال می شود. لذا شایسته است ضمن اقدام لازم، مراتب را به کلیه واحدهای تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.

صادرات مرغ

قیمت مرغ در چند ماه گذشته به رغم اینکه وزارت جهاد بارها اعلام کرده در تولید مرغ خودکفا هستیم و بیش از نیاز در کشور تولید می شود، قیمت از کیلویی 9 هزار تومان به 15 هزار تومان رسید، سه روز پیش ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که مرغ بیش از 11500 تومان نباید در خرده فروشی ها به فروش برسد اما چنین قیمتی در هیچ مغازه ای وجود ندارد. بنابراین بازار راه خود را می رود.

سوال این است که اگر قیمت مرغ آنقدر بالا رفته که توان خریدی برای مردم نمانده است، چرا منع صادرات را پیش از این ها انجام نمی دادند، مردم که گوشت 90 هزار تومان نمی توانند بخرند حداقل مرغ بخورند.

  • تاریخ: یکشنبه, 28 بهمن 1397
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 560 بار
صادرات مرغ به خارج از کشور ممنوع شد
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی