بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان در سال 1397 بر اساس روند تغییرات رویدادهای حیاتی اعلام شد.

دلیل مرگ و میر ایرانیان در سال 97

ایرانیان بیش از هر چیز دیگر به دلیل بیماری های قلبی و عروقی از دنیا می روند.بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان در سال 1397 در ایرناک بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان در سال 1397 در ایرناک

براساس روند تغییرات رویدادهای حیاتی، بیشترین علت مرگ ومیر ایرانیان در سال 97 اعلام شد.

براساس آخرین یافته های به دست آمده در سازمان ثبت احوال کشور، متناسب ترین شیوه برای بررسی وضعیت تغییرات رویدادهای حیاتی، محاسبه میزان های رویدادها در بازه های سالانه است.

از این طریق میزان رویداد حیاتی بر پایه آخرین بازه زمانی 12 ماهه به دست می آید و می توان از تغییرات میزان رویدادهای حیاتی در بازه های سالانه با لحاظ جمعیت در معرض رویداد مطلع شد. به عنوان مثال، میزان عمومی ولادت کشور از 19.2 در یک ساله منتهی به شهریور 1396 به 18 در یک ساله منتهی به شهریور 1397 تنزل یافته است.

بر پایه داده های مرگ و میر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در سال 1396، ایرانیان بیش از هر چیز دیگر به دلیل بیماری های قلبی و عروقی از دنیا می روند.

رتبه بعدی به سرطان ها و تومورها و پس از آن بیماری های دستگاه تنفسی اختصاص دارد. رتبه های بعدی کشندگی اختصاص دارد به حوادث غیرعمدی (نظیر سوانح رانندگی) و بیماری های عفونی و انگلی.

  • تاریخ: یکشنبه, 16 دی 1397
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 901 بار
بیشترین علت مرگ و میر ایرانیان در سال 1397
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی