رئیس پلیس آگاهی ناجا از مسدود کردن 3000 سیم کارت فاقد نام و نشان خبر داد.

مسدود شدن سیم کارت های فاقد هویت

رئیس پلیس آگاهی ناجا از کاهش 40 درصدی کلاهبرداری کارت به کارت در سراسر کشور خبر داد و گفت:در این خصوص بیش از 3 هزار خط تلفن همراه مسدود شد.مسدود شدن سیم کارت های فاقد هویت در ایرناک مسدود شدن سیم کارت های فاقد هویت در ایرناک

سردار محسن حسن خانی در این باره اظهار کرد:در راستای جلوگیری از کلاهبرداری کارت به کارت جلساتی را با دادستانی کل کشور، معاونان پیشگیری و مسئولان قضائی، وزارت ارتباطات و سایر دستگاه ها تشکیل دادیم.

وی با اشاره به تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی در این خصوص افزود:فعلا در مرحله اول بیش از 3000 خط تلفن همراه از اپراتورهای مختلف از جمله همراه اول، ایرانسل و رایتل را مسدود کرده ایم، این انسداد خطوط باعث شد که در حوزه کلاهبرداری کارت به کارت حدود 30 تا 40 درصد کاهش وقوع را خصوصا در ایام نوروز شاهد باشیم.

حسن خانی گفت:درصدد هستیم که 12 هزار خط دیگری که در این راستا فعالیت داشتند (سیم کارت های بی نام و نشان) را مسدود کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با توصیه به شهروندان عنوان کرد:چنانچه فردی با شما تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی تماس گرفت و قصد هدایت به دستگاه خودپرداز به بهانه دریافت جایزه نقدی را کرد قطعاً فرد تماس گیرنده کلاهبردار است و هرگز به درخواست های او اعتماد نکنید.

وی خاطرنشان کرد:به پیامک های ارسالی مشکوک به هیچ عنوان توجه نکنید و اطلاعات مربوط به حساب خودتان را به صورت تلفنی و یا پیامکی در اختیار هیچ فردی قرار ندهید. اگر قرار است هرگونه وجهی از طریق کارت به حساب شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست به باجه عابر بانک مراجعه کنید چراکه این امر با ارائه شماره کارت و یا حساب و بدون حضور شما امکان پذیر است.

  • تاریخ: یکشنبه, 18 فروردين 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 373 بار
مسدود شدن سیم کارت های فاقد هویت
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی