مدیرعامل ستاد معاینه فنی در تهران با اشاره به پذیرش خارج از نوبت تاکسی های سرویس مدارس در مراکز معاینه فنی میزان جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی را نیز اعلام کرد.

مبلغ جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی چقدر است؟

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از پذیرش خارج از نوبت تاکسی های سرویس مدارس در مراکز معاینه فنی خودرو خبر داد. رپورتاژمیزان و نحوه جریمه معاینه فنی با دوربین در ایرناک میزان و نحوه جریمه معاینه فنی با دوربین در ایرناک

رپورتاژ

سید نواب حسینی منش با اشاره به الزام داشتن معاینه فنی خودرو برای اخذ مجوز سرویس مدرسه اظهار داشت:داشتن معاینه فنی برای کلیه خودرو های عمومی مشمول با سن بالاتر از یکسال الزامی و این خودرو های بایستی براساس سن، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند. 

وی ادامه داد:بدیهی است خودرو های تاکسی سرویس مدارس از این موضوع مستثنی نبوده و با عنایت به اهمیت داشتن معاینه فنی این خودرو ها در حفظ جان، سلامتی و ایمنی دانش آموزان، سرویس مدارس بصورت ویژه ای مورد ارزیابی و کنترل در مراکز قرار می گیرند. در همین راستا جهت تسریع در کار رانندگان محترم سرویس مدارس در طرح استقبال از مهر 97، این خودرو ها تا 15 مهرماه در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران خارج از نوبت پذیرش خواهند شد. 

حسینی منش افزود:به رغم تمامی این کنترل ها توسط شهرداری تهران به والدین توصیه می گردد که حتما نسبت به این مسئله و انتخاب خودروی دارای معاینه فنی برای سرویس فرزندانشان دقت نظر ویژه ایی داشته باشند. 

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو با عنایت به شروع اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان 97 تسریع کرد:از سه ماه گذشته به صورت مستمر از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری آغاز فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودرو ها توسط دوربین های سطح شهر و دوربین های سیار در شهر تهران اطلاع رسانی گردیده است. 

حسینی منش خاطر نشان کرد:از شهروندان انتظار می رود در صورت نداشتن معاینه فنی خودرو هرچه سریعتر نسبت به اخذ آن اقدام نمایند. 

وی گفت:در حال حاضر خودرو های شخصی مشمول با سن بالاتر از چهار سال و خودرو های عمومی با سن بالاتر از یکسال فاقد معاینه فنی، در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد و ترافیک، در زمان طرح، روزانه مبلغ 50 هزار تومان به صورت مکانیزه جریمه می شوند که با آغاز فاز دوم طرح کاهش این محدوده به کل سطح شهر تهران و در تمامی ساعات و ایام هفته افزایش خواهد یافت. 

حسینی منش افزود در حال حاضر مراکز معاینه فنی در دو و سه شیفت کاری در حال خدمت رسانی می باشند و شهروندان با صرف زمان کمتر از یک ساعت می توانند نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.شهروندان برای مدیریت زمان می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین در سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران inspection.tehran.ir در زمان و مرکز مورد نظرخود بدون هیچگونه معطلی مراجعه کنند.

  • تاریخ: پنج شنبه, 22 شهریور 1397
  • برگرفته از: mizan
بازدید : 1,319 بار
میزان و نحوه جریمه معاینه فنی با دوربین
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی