سال 98 هزینه صدور و تعویض کارت هوشمند ملی چقدر خواهد بود.

هزینه کارت هوشمند ملی

دولت در لایحه سند مالی سال آینده کشور در بخش درآمدهای موضوعی، به هزینه های مربوطه برای صدور و تعویض کارت هوشمند ملی پرداخته است.هزینه کارت هوشمند ملی در سال 98 چقدر است؟ در ایرناک هزینه کارت هوشمند ملی در سال 98 چقدر است؟ در ایرناک

دولت در لایحه بودجه سال آینده کشور برآوردی از میزان درآمدهای حاصله از ردیف های موضوعی خاص داشته و در یکی از این ردیف ها به «درآمد حاصل از ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی» اشاره کرده است.

بر این اساس ثبت نام "کارت هوشمند ملی" برای نخستین بار 25 هزار تومان هزینه خواهد داشت و در صورتیکه فرد دارنده، کارتش مفقود شود در نوبت اول می تواند با هزینه 50 هزار تومان اقدام به صدور مجدد کارت کند.

اما هزینه صدور برای نوبت دوم (ناشی از فقدان کارت ملی) 70 هزار تومان هزینه خواهد داشت و هزینه صدور در نوبت های بعدی (نوبت سوم و پس از آن) 100 هزار تومان خواهد بود.

همچنین متقاضیانی که بخواهند کارت هوشمند ملی خود را بابت تغییر مشخصات سجلی یا خرابی تعویض کنند، باید 30 هزار تومان هزینه بپردازند؛ فعالسازی امضای الکترونیک بر روی تراشه موجود در کارت هوشمند ملی نیز 20 هزار تومان هزینه دارد.

  • تاریخ: شنبه, 15 دی 1397
  • برگرفته از: تسنیم
بازدید : 1,022 بار
هزینه کارت هوشمند ملی در سال 98 چقدر است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی