مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.

پیش بینی هواشناسی از بارش برف در کشور

پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید در ایرناک پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید در ایرناک مدیر کل پیش بینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواخر وقت امروز (25 بهمن) خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز (25 بهمن) جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه از اواخر امروز (25 بهمن) سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود، تصریح کرد:این سامانه سبب ابرناکی، بارش پراکنده برف و باران در شمال غرب و غرب می شود.

به گفته وظیفه فردا (26 بهمن) با تقویت این سامانه گسترده، بارش ها علاوه بر این مناطق ذکر به دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، غرب سواحل خزر و به بخش هایی از جنوب شرق و مرکز کشور کشیده و سبب بارش برف در مناطق کوهستانی و مرتفع می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت بارش فردا (26 بهمن) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال شرق خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، غرب و شمال فارس پیش بینی می شود، گفت:همچنین فردا غرب خلیج فارس مواج است.

وظیفه اضافه کرد:روز شنبه (27 بهمن) این سامانه در کل کشور فعال است البته به تدریج از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:آسمان تهران فردا (26 بهمن) نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد در بعضی ساعات بارش باران با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و روز شنبه (27 بهمن) نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات بارش باران با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  • تاریخ: پنج شنبه, 25 بهمن 1397
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 263 بار
پیش بینی هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی