مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وزش باد شدید در تهران خبر داد.

وزش باد نسبتا شدید در تهران

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز (28 فروردین) گفت:طی امروز شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است.پیش بینی آب و هوای تهران |  وزش باد نسبتا شدید در ایرناک پیش بینی آب و هوای تهران |  وزش باد نسبتا شدید در ایرناک

حسین شهبازی اظهار کرد:بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد انتظار می رود در صبحگاه امروز (28 فروردین) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شود.

وی ادامه داد:به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می شود و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا طی امروز (28 فروردین) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است، تصریح کرد:وزش باد در برخی ساعات امروز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته شهبازی این وضعیت جوی تا فردا (29 فروردین) کم و بیش تداوم دارد و برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی است. به همین دلیل انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه فردا همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعد ازظهر شرایط کیفیت هوای پایتخت به سمت بهبودی سوق پیدا کند.

وی افزود:دمای هوا در پایتخت نیز تا روز آینده روند کاهشی دارد.

شهبازی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 69 در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد:کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 61 همچنان در شرایط سالم است.

  • تاریخ: چهارشنبه, 28 فروردين 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 1,077 بار
پیش بینی آب و هوای تهران | وزش باد نسبتا شدید
5.0
out of
5
(
2
) votes
loading...

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی