چگونه می توان از کارت بانکی به جای کارت سوخت در جایگاه ها استفاده کرد؟ در ادامه جزئیات این خبر را می خوانید.

جزئیات کارت بانکی به جای کارت سوخت

بانک مرکزی دستورالعملی داده که تمامی PSP ها (شرکت های خدمات پرداخت) پوزهایشان را آپدیت کردند و تمامی دستگاه هایی که به صورت متمرکز اتصال نازل را به آن ها برقرار کرده آپدیت شدند.کارت سوختچگونه از کارت بانکی به جای کارت سوخت استفاده کنیم؟ در ایرناک چگونه از کارت بانکی به جای کارت سوخت استفاده کنیم؟ در ایرناک

کارت سوخت

وزیر ارتباطات گفت:با دستورالعمل بانک مرکزی تمامی پوز هایی که به صورت متمرکز اتصال نازل با PSP ها را برقرار می کنند آپدیت شده اند و وقتی کاربر کارت بانکی خود را در پوز جایگاه سوخت می کشد، در کیف پول الکترونیکی که توسط شرکت ملی پخش در کارت بانکی وی ایجاد شده، میزان تخصیص سوخت شارژ می شود. 

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه نشست رئیس مجلس شورای اسلامی و وزارت ارتباطات با موضوع دولت الکترونیکی در پاسخ به سؤال درباره اینکه تاکنون جزئیاتی از روش عملکرد کارت بانکی به جای کارت سوخت اعلام نشده و این کارت ها قرار است چگونه در نازل های جایگاه های سوخت استفاده شوند، اظهار داشت:55 درصد نازل های سوخت به سیستم های مربوطه متصلند و 45 درصد نیز دارای پوز (دستگاه کارتخوان) هستند. 

وی ادامه داد:بانک مرکزی دستورالعملی داده که تمامی PSP ها (شرکت های خدمات پرداخت) پوزهایشان را آپدیت کردند و تمامی دستگاه هایی که به صورت متمرکز اتصال نازل را به آن ها برقرار کرده آپدیت شدند. 

وی با ذکر مثالی توضیح داد:به محض اینکه کاربر ثبت نام می کند، بانک مرکزی به بانک دارنده کارت دستور می دهد که کیف الکترونیکی داخل کارت کاربر ایجاد شود. آن کیف پول الکترونیکی توسط شرکت ملی پخش و پالایش شارژ می شود و در نهایت وقتی که کاربر کارتش را در پوز می کشد، در عمل میزان تخصیص سوخت به او مشخص می شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 05 آذر 1397
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 1,418 بار
چگونه از کارت بانکی به جای کارت سوخت استفاده کنیم؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی